Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Nové prvky oživily hřiště u školky

30. 06. 2015

Výměna herní sestavy a doplnění dalších atrakcí pro děti. To jsou hlavní změny, které městečko provedlo během jara na dětském hřišti za školkou.

Dětská hřiště a jejich vybavení jsou v posledních deseti letech obrovským obchodním artiklem. Jejich nákup řeší téměř všechny obce a města, školy, školky a mnozí další. Kdo nemá alespoň nějaký herní prvek, jako by ani nebyl. Proto se výrobě těchto atrakcí věnuje řada firem. Mnoho z nich však především vidí své zisky a kvalita výrobků je ubohá. Kupující má dopředu jen malou šanci poznat, co si pořizuje.

Městečko již před pár lety instalovalo na školkové hřiště velkou herní sestavu – „Pirátskou loď“, kterou si nejmenší ihned oblíbili. Bohužel, za pouhé čtyři roky zcela uhnila, a tak musela být loni z bezpečnostních důvodů odstraněna. Zastupitelé chtěli prostor za školkou opět vybavit, ale zároveň odmítali velkou investici do pochybných či předražených prvků.

Již v roce 2014 proběhla instalace nové sestavy u koupaliště a před jejím pořízením věnovala obec enormní úsilí správnému výběru. Z několika desítek nabídek však bylo velmi těžké zvolit vybavení, které by bylo pěkné, zároveň za rozumné peníze, kvalitně vyrobeno, s předpokladem dlouhé životnosti.

Jak v loňském roce, tak i letos, bylo nakonec rozhodnuto o instalaci herních prvků firmy Bonita, které jsou velmi kvalitně propracované. Veškeré části pod zemí jsou žárově zinkované, nosníky z masivních kovových prvků (zinkované nebo práškový lak) a zbytek je z lepených dřevěných profilů, které eliminují možnost použití nekvalitního řeziva. Navíc jsou tyto sestavy velmi lehce opravitelné v případě jakýchkoliv závad. Veškeré výrobky také mají možnost pravidelných revizí dle příslušných norem.

Na hřiště u školky, které je určeno i pro ostatní malé děti z městečka, byla nyní instalována sestava věže, skluzavky a houpacího hnízda, vedle ní šestihran s několika lezeckými stěnami a dále vahadlová houpačka. Společně s pérovými skákadly, houpačkou, pískovištěm a domečky, tvoří ucelený komplex, který je pro děti velice atraktivní.

V areálu byly také provedeny zahradnické úpravy (výsadba okrasného záhonu) a doplněny lavičky. Upravené moderní hřiště má velké předpoklady, aby ho děti mohly bezpečně užívat mnoho let. Pokud se nenajdou starší jedinci, kteří ho postupně zničí.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!