Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Nové dětské hřiště přináší radost nejmenším

22. 07. 2008

Po ročním odkladu dokončilo městečko hřiště pro své nejmenší občánky. Za školkou vznikl areál, kde se mohou maminky s dětmi potkávat a trávit volný čas.

O dětském hřišti s herními prvky pro nejmenší  se v Mlázovicích uvažovalo již řadu let. Vášnivé diskuze se vedly o jeho umístění i rozsahu. Zastupitelstvo, které vzešlo z komunálních voleb v roce 2006 nejprve plánovalo vybudovat nové samostatné hřiště vedle objektu vodárny. Názory ze strany rodičů i zdejší mateřské školky však celý projekt výrazně pozměnily.

Výstavba hřiště byla o rok odložena a namísto nového areálu bylo rozhodnuto, že bude upravena stávající zahrada školky a za jasných podmínek zpřístupněna i veřejnosti. Zastupitelé považovali za zbytečné mít vedle sebe školkové hřiště a ještě další nové pro veřejnost. Byly by to neefektivně vynaložené náklady bez užitku.

Letos na jaře tak započala modernizace již existující plochy pro děti. Jako hlavní prvek zde byla nainstalována pirátská loď, která dětem umožňuje schování v podpalubí, vylezení na vyvýšenou palubu, použití lanové stěny nebo skluzavky. Rodiče dětí také provedli modernizaci chatiček, dřevěného auta a okolí. Městečko dále vybudovalo kolem hřiště nový plot, opravilo pískoviště a je připraven základ pro houpačky. Je třeba zdůraznit, že veškeré změny byly prováděny v souladu s velmi přísnými normami na dětská hřiště. V příštím roce je naplánováno pořízení pérových skákadel. popř. nějakého kolotoče. Letošní změny si vyžádaly investici bez mála sto tisíc korun.

Pro použití hřiště platí řada přísných pravidel. Herní prvky smí užívat pouze děti do 12ti let, vstup je možný pouze v doprovodu osoby starší 18ti roků. Pro mládež a dospělé je určen sportovní areál u koupaliště. Samozřejmostí je také zákaz kouření či nošení nápojů ve skleněných obalech. Na dodržování pravidel dohlíží jak zaměstnanci obce a školky, tak nájemníci obecní bytovky.

Letošní práce byly na hřišti dokončeny a již několik týdnů slouží dětem a maminkám, které zde mohou najít příjemné prostředí na schůzky a trávení volného času se svými ratolestmi. V rámci finančních možností městečka bude postupně docházet k dalšímu vylepšování.Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!