Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Nová občanská poradna v Lázních Bělohradě

02. 03. 2017

Odborní pracovníci zde pomáhají bezplatně řešit obtížné životní situace.

Občanské poradenské středisko bylo založeno jako obecně prospěšná společnost v roce 1999, zabývá se poskytováním odborného sociálně-právního poradenství a jeho sídlo je v Hradci Králové. Odborné sociální poradenství je poskytováno prostřednictvím Občanských poraden a je určeno lidem, kteří se ocitli v nepříznivé sociální či životní situaci a nemohou si z ní pomoci sami, ať již z důvodu nedostatku financí, informací či znalostí, nepříznivého zdravotního stavu či vysokého věku. 

Oblastí, ve kterých je poradenství poskytováno, je několik. Z velké části jsou to dluhové problémy, exekuce, insolvenční řízení, komunikace s věřiteli. Dalším výrazným okruhem je oblast rodinného práva, vztahy mezi rodinnými příslušníky, rozvod, péče o děti, výživné, apod.. V neposlední řadě je to problematika spotřebitelství, vymáhání práv spotřebitele, odstupování od kupní smlouvy, atd.. Pracovníci jsou schopni také poradit v problematice bydlení, nájmů, práv a povinností nájemců a pronajímatelů, v oblasti pracovního práva, práva a povinnosti zaměstnanců a zaměstnavatelů, pracovních smluv či ukončení pracovního poměru. Poradenství je rovněž poskytováno obětem trestných činů.

Při poradenství je kladen důraz na profesionalitu a kvalitu poskytované služby. Všem klientům je zaručena diskrétnost, anonymita a služby jsou poskytovány zcela bezplatně. Občanské poradny ve svých řadách sice nemají advokáty, ale všichni jeho pracovníci se orientují v právních předpisech a srozumitelně s klienty probírají různé možnosti řešení. Nemohou však za klienty jednat, zastupovat je či sepisovat žaloby, smlouvy, odvolání apod. Pod vedením poradců jsou klienti motivováni a posilováni k řešení svých stávajících problémů a případnému předcházení problémům novým.

Občanské poradny poskytující své služby v rámci Občanského poradenského střediska v několika městech Královéhradeckého kraje. Nové kontaktní místo zahájilo svůj provoz také v Lázních Bělohrad, a to konkrétně od 24. 2. 2017. Poradenství je poskytováno v budově hasičské zbrojnice (Barákova 419) v přízemí hned naproti vchodu do budovy. Služba je poskytována každý druhý pátek od 8:00 do 15:00 hodin. Bližší informace poskytnou pracovnice Občanské poradny Jičín na tel. čísle 736 472 676 nebo e-mailu opjicin@ops.cz, kde se také můžete objednat na konzultaci.


Text: Bc. Simona Davidová, odborná sociální poradkyně OP Jičín

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!