Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Nezapomeňte na sčítání lidu, domů a bytů

24. 03. 2021

V sobotu 27. března 2021 startuje velká akce Českého statistického úřadu. Povinnost sčítání se týká každého z nás.

I když o tom řada občanů vůbec neví, dle zákona je třeba, aby každý provedl sčítání své osoby a společně také domácnosti. Vše v rámci akce „Sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 v České republice“. Pokud tento úkon neprovede, hrozí mu pokuta až 10 000 Kč.

Jak na to? Nejpohodlnější, nejrychlejší a nejbezpečnější je provést sčítání pomocí počítače a internetu. Provádí se na stránkách www.scitani.cz. Celý proces zabere asi 10 minut. Za seniory, své rodiče či sousedy mohou, po poskytnutí dat, provést sečtení druhé osoby. Prostřednictvím internetu lze vše provést od 27.3.2021 do 11.5.2021 (tento termín byl prodloužen v průběhu sčítání). Po tomto datu již nebude možné.

Pokud se občané sečtou elektronicky, celý proces tím pro ně končí. Pokud ne, navštíví je během dubna 2021 pověřený sčítací komisař, který jim předá papírový sčítací formulář. Ten musí dotyčná osoba vyplnit a odevzdat na určeném místě (v Mlázovicích poštovní schránka na budově Pošty), nejpozději do 11. května 2021. Vzhledem k epidemiologické situaci však sčítací komisaři nebudou pomáhat s vyplněním dotazníku. Případnou pomoc lze najít na telefonické lince 840 30 40 50.

VZHLEDEM K VÝŠE UVEDENÉMU OBECNÍ ÚŘAD V MLÁZOVICÍCH DOPORUČUJE OBČANŮM VYUŽÍT FORMU ELEKTRONICKÉHO SČÍTÁNÍ PROSTŘEDNICTVÍM INTERNETU. I OSOBÁM, KTERÉ S INTERNETEM NEPRACUJÍ, DOPORUČUJEME POŽÁDAT NĚKOHO, KDO TO UMÍ, ABY JIM POMOHL (JEN DO 11.5.2021). JE TO NEJJEDNODUŠŠÍ, NEJRYCHLEJŠÍ A NEJBEZPEČNĚJŠÍ ZPŮSOB, JAK VŠE PROVÉST. PAPÍROVÁ VERZE FORMULÁŘŮ JE MNOHEM ROZSÁHLEJŠÍ A SLOŽITĚJŠÍ, OBSAHUJE I VARIANTY, KTERÉ SE VÁS NETÝKAJÍ, NEKONTROLUJE CHYBY PŘI VYPLNĚNÍ, NEPOMÁHÁ PŘI VYPLŇOVÁNÍ JAKO WEBOVÝ FORMULÁŘ, APOD.

Bližší informace ke „Sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 v ČR“, naleznete na úřední desce obecního úřadu, na webových stránkách obce a ve sdělovacích prostředcích.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!