Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Nejmladší Mlázováčci byli slavnostně uvítáni

06. 11. 2012

V sobotu 3. listopadu 2012 pořádalo městečko Mlázovice jediné letošní vítání občánků. Konalo se v dopoledních hodinách v Obřadní síni úřadu.

Narození děťátka je v dnešní složité době čím dál větším zázrakem. Také proto je obřad Vítání občánků velmi  oblíbenou akcí, na kterou se těší celá rodina a kterou většina obcí s velkou ctí pořádá. Městečko Mlázovice není výjimkou, ba právě naopak, zástupci obce pořádání tohoto ceremoniálu považují za velkou čest a jeho průběh během let dovedli téměř k dokonalosti. Koná se v Obřadní síni městečka, která v posledních letech prodělala řadu úprav, takže nyní se již jedná o skutečně reprezentativní prostory. Všemi obdivovaná vyřezávaná kolébka má dokonce legendu o svém vzniku a tom, jak se k nám dostala. Existuje několik zaručeně pravdivých variant

V sobotu 3. listopadu 2012 byla do řad mlázovských občanů uvítána Natálie Klimentová a Jan Janáček, oba s doprovodem široké rodiny. Role obřadníka se tentokrát ujal pan starosta Tomáš Komárek. O krásné zpestření se postaraly Kristýna Frošová, Gabriela Čeřovská a Klaudie Robová, které pod vedením Veroniky Huťové připravily krátký program s básničkami a hraním na flétnu. Nad zdárným průběhem akce bděla Iva Kubíčková a pro příští generace vše fotodokumentovala Blanka Komárková.

Rodiče a svědci se podepsali do Památní knihy, která už je třetí v pořadí. První byla založena v roce 1973 a není nic dojemnějšího, než když současný rodič se slzou v oku prohlíží svoji vlastní stránku s ručně malovaným obrázkem a podpisy rodičů. 

Nechyběl samozřejmě přípitek na zdraví mrňouska a předání dárečků pro miminko a květiny mamince. Po skupinovém focení zbyl čas na příjemné povídání a pohrání si s dětmi. Nikomu se nechtělo domů.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!