Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Na Závisti po novém asfaltu

08. 09. 2021

Městečko dokončilo náročnou rekonstrukci místní komunikace, včetně chodníků a inženýrských sítí.

Konečně! Radost a úlevu pocítili obyvatelé a chalupáři, kteří mají své domy v ulici Na Závisti. Po nekonečných třech letech bláta, výkopů a uzavírek, se konečně dočkali. Silnice i s chodníky jsou dokončeny.

Nekonečné výkopy v této ulici zahájila společnost ČEZ Distribuce. V roce 2018 zde provedla kabelizaci svých elektrických rozvodů. Přidala se také obec a do země položila nové rozvody k veřejnému osvětlení a rozhlasu. I když byly výkopy zasypány a urovnány, silnice se po těchto pracích proměnila spíše v polní cestu. V dalším roce proběhla rekonstrukce kanalizace, včetně přípojek a v roce 2020 dokončili modernizaci inženýrských síti vodohospodáři výměnou vodovodu.

V letošním roce přišla na řadu komunikace a chodníky. Vzhledem k tomu, že původní asfaltové vrstvy byly položeny prakticky na zeminu, bez dostatečných spodních konstrukcí, došlo nejprve k sejmutí nesoudržné vrstvy o tloušťce zhruba 40cm a poté k položení geotextílie. Následovala pokládka dvou frakcí štěrkodrti, instalace betonových obrub a asfaltování. Vše zakončila pokládka zámkové dlažby na vjezdy a chodníky, a také drobné terénní úpravy.

Investice do nových chodníků a komunikace „Na Závisti“ přesáhla jeden milión korun (bez nákladů na inženýrské sítě). Jedná se o velké peníze, které není snadné z rozpočtu malé obce uvolnit. Pokud by práce neprovádělo městečko svépomocí, z vlastního materiálu a z části vlastními lidmi, ale prováděla by je firma systémem „zakázky na klíč“, jak bývá nejobvyklejší, náklady by byly téměř dvojnásobné. I přes velké finanční nároky výsledek stojí za to a je přáním zastupitelů, aby byly stejným způsobem postupně obnoveny všechny obecní komunikace v Mlázovicích.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!