Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Na Závisti po novém asfaltu

08. 09. 2021

Městečko dokončilo náročnou rekonstrukci místní komunikace, včetně chodníků a inženýrských sítí.

Konečně! Radost a úlevu pocítili obyvatelé a chalupáři, kteří mají své domy v ulici Na Závisti. Po nekonečných třech letech bláta, výkopů a uzavírek, se konečně dočkali. Silnice i s chodníky jsou dokončeny.

Nekonečné výkopy v této ulici zahájila společnost ČEZ Distribuce. V roce 2018 zde provedla kabelizaci svých elektrických rozvodů. Přidala se také obec a do země položila nové rozvody k veřejnému osvětlení a rozhlasu. I když byly výkopy zasypány a urovnány, silnice se po těchto pracích proměnila spíše v polní cestu. V dalším roce proběhla rekonstrukce kanalizace, včetně přípojek a v roce 2020 dokončili modernizaci inženýrských síti vodohospodáři výměnou vodovodu.

V letošním roce přišla na řadu komunikace a chodníky. Vzhledem k tomu, že původní asfaltové vrstvy byly položeny prakticky na zeminu, bez dostatečných spodních konstrukcí, došlo nejprve k sejmutí nesoudržné vrstvy o tloušťce zhruba 40cm a poté k položení geotextílie. Následovala pokládka dvou frakcí štěrkodrti, instalace betonových obrub a asfaltování. Vše zakončila pokládka zámkové dlažby na vjezdy a chodníky, a také drobné terénní úpravy.

Investice do nových chodníků a komunikace „Na Závisti“ přesáhla jeden milión korun (bez nákladů na inženýrské sítě). Jedná se o velké peníze, které není snadné z rozpočtu malé obce uvolnit. Pokud by práce neprovádělo městečko svépomocí, z vlastního materiálu a z části vlastními lidmi, ale prováděla by je firma systémem „zakázky na klíč“, jak bývá nejobvyklejší, náklady by byly téměř dvojnásobné. I přes velké finanční nároky výsledek stojí za to a je přáním zastupitelů, aby byly stejným způsobem postupně obnoveny všechny obecní komunikace v Mlázovicích.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!