Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Na vjezdech do městečka Vás uvítají nové tabule

22. 05. 2008

Uvítací tabule se znakem městečka byly nainstalovány na všech příjezdových komunikacích. Radnice tak splnila přání řady jeho obyvatel.

Krátce poté, co byl Mlázovicím navrácen statut městečka, v květnu loňského roku, objevila se řada požadavků místních občanů i chalupářů na jeho zviditelnění, spočívající v instalaci uvítacích tabulí u příjezdových komunikací.  Radní tehdy přání vyslyšeli a rozhodli o provedení akce.  To však ještě netušili, jak zdlouhavá a komplikovaná bude.  Nejprve se musela vyřešit právní stránka věci. Je pravda, že řada obcí a měst si s tímto asi hlavu neláme, a tak nás obce vítají v nejrůznějších místech a nejrůznějšími způsoby, často v rozporu s platnými předpisy. Mlázovice nechtěly nést riziko, že v případě dopravní nehody budou zodpovědné  za možné škody, a tak byla záležitost projednána s Odborem dopravy MěÚ Jičín. Museli jsme ustoupit od plánovaného umístění před tabule označující název obce, upravena musela být i vzdálenost od vozovky a způsoby montáže. Poté vše schválila Správa silnic.

Po vyřízení administrativy přišel na řadu vlastní návrh, který vychází z komplexní grafické identity městečka. Tabule byly zhotoveny na jaře výrobcem dopravního značení a v průběhu května namontovány na vjezdech od Chotče, Lhoty i Konecchlumí.  Každého, kdo k nám přijíždí, uvítá strážní věž, která je charakteristickým symbolem městečka již několik staletí.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!