Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Na náměstí se provádí opravy kabelových rozvodů

06. 05. 2007

Během tří dnů došlo k výměně vadného kabelu veřejného osvětlení v centru obce. Společně s tím byly provedeny další práce a tak z prostoru náměstí zmizí veškeré vzduchem vedené kabely.

První květnový týden byly provedeny v prostoru náměstí výkopové práce. Téměř každého zajímá, co se to vlastně kope a kdy bude dáno vše do pořádku. Ke stavebním prácím bylo přistoupeno z důvodu špatného stavu kabelu veřejného osvětlení. Často se stávalo, že nekvalitní izolace kabelu zkratovala část okruhu a přestávaly svítit některé pouliční lampy. Obec zároveň využila provedených výkopů a společně s kabelem pro světla položila do země i nový kabel veřejného rozhlasu. V nejbližší době tak z celého náměstí zmizí všechny kabely a nevzhledný sloup, který je nese. V horní části, pod obchodem Jednoty, došlo zároveň k rekonstrukci dvou domovních přípojek elektrické energie, které provedli pracovníci ČEZ distribuce.

Byly provedeny všechny zemní práce před vybudováním nových chodníků, které bude následovat v brzké době. Brzy bude také provedena kompletní rekonstrukce všech cestiček v parku, proto byly využity na vedení výkopů, aby nedošlo ke zbytečnému poškození okolního terénu. V průběhu překládání sítí bylo zjištěno, že sloup veřejného osvětlení, který se nachází uprostřed náměstí, je ve špatném technickém stavu, takže jej musíme také vyměnit za nový. Obecní úřad chce dodržovat pravidlo, že před rekonstrukcemi chodníků či komunikací bude nejprve provádět v dotčených lokalitách kompletní opravy sítí, které to vyžadují. Chce tak řešit příslušné území komplexně a zajistit co nejdelší životnost provedených prací, které se provádějí na desítky let dopředu.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!