Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


MUDr. Rybníčková končí ordinaci

03. 08. 2011

Dětská lékařka MUDr. Zdenka Rybníčková odchází do penze. Uzavře se tak po dlouhé době i její občasná mlázovická ordinace.

Pediatrička MUDr. Zdeňka Rybníčková končí ze zdravotních důvodů svoji činnost. V našem městečku ordinovala více než 20 let.  Mlázovická ordinace bude fungovat do konce srpna 2011, bělohradská do Vánoc. Zatímco v bělohradském středisku bude pravděpodobně nahrazena (nyní probíhá výběrové řízení), v Mlázovicích již ne. Dětských obvodních lékařů je kritický nedostatek, navíc je jich velmi malý počet i v daném území. Pro nového lékaře není vyhovující ambulace 1x za tři týdny, jako byla v Mlázovicích doposud, na častější zase nebude mít dostatek pacientů, takže to pro lékaře není výhodné ani z  ekonomického hlediska. Navíc péče o děti bývá akutní, takže rodiče mlázovických dětí již nyní ve většině dojíždějí za pediatry do měst. Využívají rovněž několik různých lékařů. Zdravotní pojišťovny jsou sice ochotné smlouvu do Mlázovic lékařům nabídnout, ale nalezení vhodného, do stávajícího režimu, by se rovnalo zázraku.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!