Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Most v Chotči se začíná opravovat, objížďka přes Mlázovice přesto nepovede

13. 08. 2007

Evropská unie umožnila čerpání dotace na opravu mostku v Chotči, mlázovičtí obyvatelé se však nemusí obávat zátěže ze zvýšené dopravy.

Zpráva o uzavírce silnice II. třídy v úseku Lázně Bělohrad – Lužany, kvůli opravě mostku v Chotči, vyvolala na jaře bouřlivý nesouhlas drtivé většiny obyvatel našeho městečka i jeho zastupitelstva. Důvodem byl fakt, že plánovaná objížďka měla vést po silnici III. třídy Choteč – Mlázovice – Konecchlumí. Stav této komunikace však s bídou umožňuje stávající provoz a zvýšenou zátěž v podobě autobusů, kamionové dopravy a husté osobní dopravy by v žádném případě nevydržela. Nejkritičtější místa – hráz u Chotče, průjezdy Mlázovicemi a Konecchlumím a řada dalších úseků, nejsou vůbec technicky způsobilé na tak frekventovaný provoz a především na tonáž kamionové dopravy. Proto dotčené obce vyvolaly v květnu tohoto roku správní řízení o objížďce, při kterém uplatnily řadu závažných argumentů proti plánované trase objížďky. Investor však tehdy neobdržel přislíbenou dotaci z unijních fondů a tak akci pozastavil.

V průběhu prázdnin došlo k zásadnímu posunu. Úředníkům krajského úřadu a ministerstva financí se podařilo dosáhnout změny účelu čerpání dotace a tak se oprava chotečského mostu může uskutečnit. Naštěstí kompetentní orgány pochopily, že jedinou rozumnou variantou objížďky je vybudování provizorního mostu v místě stavby. Vyslyšely argumenty obcí a dalších subjektů a v těchto dnech, ještě před uzavírkou, se dokončuje náhradní úsek. Naše městečko tedy zůstane ušetřeno nadměrného hluku, prachu, poškozených cest i domů a ohrožování životů. Mlázovice velice děkují všem, kteří pomohli prosadit tuto variantu.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!