Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Modernizovaný vstup do zdravotního střediska

16. 01. 2020

Pacienty ordinací i návštěvníky domova důchodců čeká komfortní a bezbariérový vstup do areálu.

Ještě před dvěma roky vypadal vstup do zdravotního střediska v Mlázovicích, jako kdyby se v něm zastavil čas. Původní, těžko otevíratelné dveře z 50. let minulého století, s vysokým prahem, vlhké zdivo, špatné osvětlení, popraskaná a křivá podlaha. Naštěstí tento stav zůstává už pouze v paměti uživatelů budovy a na starých fotografiích.

Městečko provedlo v uplynulých dvou letech technicky náročnou a finančně nákladnou rekonstrukci prostor. Nejprve přišla na řadu výměna vstupních portálů. Velikost stavebních otvorů, požadavky na automatické otevírání, bezbariérovost a dlouhou životnost, velmi silně omezily možná technická řešení. Nakonec se podařilo zvolit variantu v podobě hliníkových automatických dveří, které perfektně fungují již dva roky.

Poté přišlo na řadu podříznutí jedné vnitřní stěny, ve které chyběla hydroizolace. Společně s tím došlo k výměně lina v čekárně praktického lékaře a její kompletní výmalbě.

Následovalo zazdění nepoužívaných otvorů do sklepa, oprava elektroinstalace, opravy omítek a natažení nových štuků. Pro lepší pohyb starších osob bylo rovněž na vstupních schodištích instalováno nové zábradlí.

Na závěr byla položena nová podlaha z lité pryskyřice. Bohužel, první aplikace se firmě nepovedla a tak, po uznané reklamaci, byla podlaha položena loni na podzim ještě jednou. Poslední slovo patřilo malířům.

Všechny uvedené opravy probíhaly za plného provozu, k tomu je nutné ještě přidat specifický režim zdravotních ordinací, které jsou v budově. Bylo nutné zesouladit práci řemeslníků tak, aby většinu prací prováděli mimo ordinační hodiny obou lékařů.

Vchod do zdravotního střediska, který zároveň slouží jako vstup do místního domova důchodců, je nyní moderní, funkční, šetří náklady na vytápění a plně odpovídá požadavkům dnešní doby. Do budoucna zde přibude ještě orientační systém, který usnadní pohyb návštěvníků v celém areálu.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!