Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Modernizované zázemí posilovny

02. 06. 2020

Městečko dokončilo rekonstrukci sociálního zařízení a dalších prostor pod školkou.

Budova č.p. 2 v Novopacké ulici je z větší části využívaná jako mateřská škola. Její menší část v přízemí sloužila jako kuchyň a jídelna pro komplex základní a mateřské školy a tak po uzavření školy v roce 2004 zela prázdnotou. V roce 2010 v bývalé jídelně vybudovali místní sportovní nadšenci posilovnu. Další prostory však nadále chátraly.

První impulz k opravám přišel v roce 2018. Bylo nutné urychleně opravit poškozené hydroizolace v rovné střeše nad vchodem. Do stropních konstrukcí silně zatékalo a hrozilo jejich zřícení. Po těchto úpravách začali zastupitelé řešit, co se zanedbaným objektem dále. Zvažována byla možnost přestěhování poštovní pobočky, vytvoření skladů nebo vybudování menší tělocvičny. Uvedené záměry však nezískaly z různých důvodů podporu a městečko nakonec rozhodlo, že podpoří modernizaci a zvětšení stávající posilovny a zároveň upraví i navazující prostory.

Stavební práce započaly na jaře 2019. Některé úkony provedli pracovníci městečka, větší úpravy stavební firma. Bohužel, v průběhu realizace se projevil nedostatek potřebných řemeslníků a termín dokončení se posunul až do letošního roku.

Součástí úprav byla kompletní modernizace sociálních zařízení. Nové je WC, prostory pro umytí i šatna. Vyměněno bylo odpadní potrubí, rozvody vody, topení i elektroinstalace, interiérové a vstupní dveře. Prostory mají opravené omítky, nové podlahy, nátěry, výmalbu a mnoho dalších drobností. Došlo také k částečnému přeložení části nevhodně umístěných rozvodů pro školku.

V květnu se podařilo veškeré aktivity na stavbě dokončit a „siláci“ již nyní naplno využívají krásné sportoviště s moderním zázemím.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!