Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovská knihovna bilancovala uplynulý rok 2008

01. 01. 2009

Pravidelně vás zde informujeme o činnosti místní knihovny, nyní přinášíme nejen statistické údaje o jejím provozu za rok 2008.

Naše knihovna má 88 registrovaných čtenářů, což je cca 15% ze všech obyvatel městečka. Z tohoto počtu je 25 čtenářů ve skupině do 15ti let.
Za uplynulý rok si naši čtenáři vypůjčili celkem 4355 svazků, z toho 747 kusů byla naučná literatura, 306 kusů připadá na knihy pro mládež a největší skupinou je tradičně beletrie - 3297 kusů.

Během roku knihovna pět krát využila možnosti přivézt si knihy z výměnného fondu jičínské Knihovny Václava Čtvrtka. V souboru bylo většinou 100 až 200 knih. Naši čtenáři díky tomu neměli nouzi ani o nejžhavější novinky na knižním trhu.

Pro letošní rok se chystá velká změna. Ani zdejší knihovně se nevyhnula všudy přítomná digitalizace, takže postupně přechází na půjčování přes počítač. Data budou on-line posílána do jičínské knihovny, kde budou zajišťovat jejich zálohování a statistické zpracování. Toto vše budou muset absolvovat postupně všechny knihovny v ČR, i ty nejmenší. Pro okres Jičín byla naše knihovna vybrána mezi prvními deseti. Jedná se o pilotní projekt, proto má zatím řadu nedostatků, ale přesto doufáme, že časem práci knihovnic usnadní.

Prosíme všechny naše čtenáře, aby nám vrátily knihy, které mají vypůjčené déle než půl roku. Je to důležité i z hlediska jejich zpracování pro nový způsob vypůjčování. Děkujeme.

Pro připomenutí: knihovna sídlí v budově Obecního úřadu Mlázovice. Výpůjční doba je každý pátek od 18 do 19 hodin. Veškeré poskytované služby jsou, i navzdory finanční krizi , stále ZDARMA. Přijďte nás navštívit. Rádi Vás uvidíme. 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!