Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovický web přivítal 100 tisícího návštěvníka

16. 05. 2010

V polovině května 2010 navštívil mlázovický web 100. tisící návštěvník. Po pěti letech existence se stránky staly vyhledávaným zdrojem seriózních informací o městečku a jeho obyvatelích.

Je tomu přesně 5 let, kdy spatřily světlo světa zbrusu nové stránky obce Mlázovice na adrese www.mlazovice.cz. Vytvořil je programátor Richard Marvan, společně s Tomášem Komárkem, který je dále spravoval.  Mlázovický web vznikl s cílem zlepšit informovanost obyvatel, chalupářů a přátel Mlázovic. V době svého vzniku již většina obcí a měst své internetové stránky měla spuštěné. Proto se tehdejší zastupitelstvo obce rozhodlo souhlasit s nabídkou bezplatného provozu webu ze strany provozovatele a z adresy www.mlazovice.cz se staly oficiální mlázovické stránky. Se zvyšujícím se počtem domácností, které jsou v městečku připojeny na internet, stoupá jejich důležitost.

Za dobu své existence se staly významným a oblíbeným zdrojem informací pro obyvatele městečka, ale i pro řadu lidí ze vzdálených míst republiky a světa. Na mlázovický web pravidelně vstupují návštěvníci z celé republiky, řady evropských států, ale i Kanady, USA, Brazílie či Austrálie. Nejdůležitější však je, že městečko může informovat své občany o všech novinkách, záměrech a uskutečněných akcích. Společně s mlázovickým zpravodajem jsou stránky hlavním informačním zdrojem. Za pět let své existence jej navštívilo sto tisíc návštěvníků, což je na obec o 600 obyvatelích naprosto neuvěřitelné číslo. Takovou návštěvnost nemá řada několikatisícových měst. Web se stal rovněž oblíbeným místem, odkud čerpají informace o dění v Mlázovicích regionální média (noviny, rozhlas, televize, internetové portály).

Ojedinělou záležitostí je také absence jakékoliv reklamy. I když městečko provoz stránek nestojí ani korunu (s výjimkou platby za webhosting, tedy pronájem datového serveru), nebyla na nich za celou dobu existence umístěna ani jedna reklama. To je skutečně unikátní. Výrazně to zvyšuje důvěryhodnost informací a usnadňuje orientaci všech uživatelů.

V uplynulých pěti letech prošel web výrazným vývojem. Pro veřejnost bylo asi nejdůležitější zřízení diskusního fóra. Vzhledem k tomu, že jej někteří jedinci nedokázali slušně užívat, bylo později uzamčeno pouze pro registrované uživatele. Ti mají také možnost využívat vlastní e-mailovou schránku s unikátní příponou mlazovice.cz či hlasovat v různých anketách. Na mlázovickém webu také naleznete virtuální úřední desku městečka, archiv Mlázovického zpravodaje, systém krizového řízení, telefonní seznam městečka, elektronickou podatelnu či kalendář akcí městečka. Umístěny jsou zde veškeré důležité informace a prezentují se zde obecní spolky i firmy. Za pět let existence bylo uveřejněno více než 350 článků z mnoha oblastí mlázovického života.

Do dalších let je naplánována grafická úprava, jakýsi lehký „facelift“ a spuštění některých nových funkcionalit. Městečko také musí reagovat na neustálé změny legislativy ve vztahu k prezentaci informací internetovou cestou. Veškeré kroky budou směřovány k tomu, aby mlázovický web zůstal přehlednou, aktuální a důvěryhodnou studnicí informací pro obyvatele městečka, jeho příznivce a návštěvníky.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!