Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 1

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovické derby se vrátilo po 20ti letech

13. 08. 2015

Fotbalové hřiště u koupaliště zažilo slavný návrat. Bavili se hráči i publikum.

Na počátku utopie, v sobotu dne 8. srpna 2015 v 19 hodin realita. Myšlenka, která se zrodila v hlavách několika nadšenců k tomu, aby se téměř po dvaceti letech obnovila tradice prázdninového fotbalového utkání „hořeňáci vs. doleňáci“, se proměnila ve skutečnost. Během sobotních dopoledních hodin a časného odpoledne došlo k přípravě hřiště, která spočívala ve vyrovnání hrubých nerovností a dále v kompletní přípravě čar. Brankové sítě a dresy, bez kterých by se nedalo na hřišti vůbec fungovat, zapůjčil fotbalový klub z Lázní Bělohradu, za což jim patří poděkování. Sraz hráčů byl naplánován na 18:30 hodinu, ale ještě deset minut před výkopem to popravdě nevypadalo, že by se mohlo utkání na velkém hřišti vůbec odehrát. Hráčů, hlavně na straně doleňáků, byl v této době nedostatek.

V 19 hodin již bylo vše jinak a na obou stranách stály proti sobě dvě jedenáctky. Na straně hořeňáků byl dokonce i jeden střídající. Složení obou týmů bylo pestré, oba měly ve svých řadách i hráče, kteří patří svým věkem ještě do kategorie žáků a lze s potěšením konstatovat, že se na hrací ploše v žádném případě neztratili, ba naopak.

Výkop utkání byl původně naplánován na 17 hodinu, ale z důvodu extrémně vysokých teplot došlo k přeložení na již avízovanou 19 hodinu. I v době výkopu se venkovní teplota ve stínu pohybovala na koupališti na hranici 34 stupňů a tak bylo rozhodnuto, že se utkání odehraje na 2x30 minut, což jak se ukázalo, bylo naprosto dostačující. Po uplynutí hrací doby byli všichni zúčastnění spokojeni, že se podařilo tradici obnovit a že si mohli opět po letech zahrát na místním fotbalovém hřišti „velký“ fotbal.

Na závěr je třeba uvést to podstatné, jak to vlastně dopadlo. Hořeňáci zvítězili 6:3, ale i ve sportu je štěstěna vrtkavá, což potvrzuje stav, který byl ještě 15. minut před koncem. Doleňáci vedli v této době 3:2.

Věříme, že se i v příštím roce sejdeme a ještě v hojnějším počtu a i kvalita hry se bude neustále zvyšovat. Také je třeba poděkovat všem, kteří přišli, aktivně se zúčastnili, ale i těm, kteří přišli a hráče povzbudili z pohledu diváka.

 

Text: Martin Šídlo
Fotogalerie: Veronika Huťová

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!