Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovice zrušily pořadníky na obecní byty

06. 05. 2007

Zastupitelé obce mění způsob přidělování bytů a žádostí o byt. Nový způsob bude přehlednější, rychlejší a efektivnější.

Podle mínění zastupitelů jsou pořadníky na obecní byty zastaralým a nepružným mechanismem přidělování bytů, proto přistoupili k jejich zrušení.  V databázi obce jsou desítky žádostí na obecní byt. Řada z nich není aktuální, řada žadatelů požaduje jiný byt, než bývá zrovna k dispozici. Obec prováděla jednou za dva roky jejich aktualizaci, což znamenalo značné finanční a časové nároky. Kritéria, podle kterých byty byly a budou přidělovány, stejně dobu žádosti nebraly příliš v potaz, spíše se hodnotily jiné ukazatele. Všichni stávající žadatelé, kteří jsou dosud v pořadnících, budou v nejbližších dnech písemně vyrozuměni o novém systému.

A jak bude mechanismus přidělování obecních bytů v Mlázovicích nově vypadat? Jakmile se nějaký z bytů uvolní, obec zveřejní standardní cestou (úřední deska, internet obce, Mlázovický zpravodaj) Záměr pronájmu obecního bytu, ve kterém bude přesně specifikováno o jaký byt se jedná, jeho vybavení, cenu nájmu a případně další rozhodná kritéria (upřednostnění matek s dětmi, žadatel nesmí být dlužníkem vůči obci, upřednostnění lidí s trvalým pobytem v Mlázovicích a podobně). Všichni, kteří splní zadané podmínky mohou podat žádost. Zastupitelstvo poté z přijatých žádostí vybere vítěznou. Tento způsob je rychlý, jednoduchý a přehledný. Všechny nově poskytované byty již budou zájemcům nabízeny za tržní nájemné.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!