Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovice se zapojily do systému CZECHPOINT

08. 01. 2008

Od 1. ledna 2008 mohou všichni zájemci získat na OÚ v Mlázovicích, na počkání, ověřený výpis z Katastru nemovitosti, Rejstříku trestů, OR a ŽR. Další služby budou přibývat. Revoluce v komunikaci občana s úřady začíná.

Známe to všichni. Zařídit si něco na úřadě znamená většinou vzít si dovolenou, zajistit si dopravu do příslušného města a obíhat, obíhat a stát fronty. Takové ztrátě času a nervů by ale mělo pomalu odzvonit. Stát právě uvádí do života informační systém CZECHPOINT, který by měl výrazně občanům usnadnit komunikaci s úřady.

V čem by měl CZECHPOINT pomoci? Jeho základní filozofií je myšlenka, že obíhat by měla data, nikoliv občan. Proto byla zřízena síť pracovišť (městské úřady, vybrané obecní úřady, vybrané pošty, hospodářská komora apod.), která umožňují občanům, na počkání, vydat ověřené výstupy ze systémů státní správy.

Obecní úřad v Mlázovicích byl po jednání s Ministerstvem vnitra ČR do sítě CZECHPOINT také zařazen, což je pro naše obyvatele skvělá zpráva! Bude to pro ně znamenat výrazné ulehčení administrativy. Již od 1. ledna 2008 může kdokoliv na našem obecním úřadě získat ověřený výpis z Katastru nemovitostí, Rejstříku trestů, Obchodního rejstříku a Živnostenského rejstříku. To vše na počkání, s úsměvem, bez nutnosti někam cestovat, stát frontu a na něco čekat.

Jaké budou za tyto služby poplatky? Za výpisy z CZECHPOINTu bude vybírána po celé republice jednotná sazba – u vícestránkových výpisů 50 Kč za stránku, u Rejstříku trestů 50 Kč za výpis.

Systém může využívat kdokoliv, tedy nejenom mlázovičtí občané, ale i občané okolních obcí, chalupáři a všichni další zájemci, pro které je to výhodné. Do budoucna by se služby CZECHPOINTu měly rozšiřovat. Bude umožňovat provádět běžná podání na různé státní úřady a instituce, podávat žádosti o nové občanské a řidičské průkazy či pasy, chystá se rovněž výstup z registru trestných bodů řidičů motorových vozidel.  V brzké budoucnosti se můžeme těšit i na další služby, které by nám měly zpříjemnit život.

Revoluce v komunikaci občanů s úřady začíná. Využijte výhod systému CZECHPOINT na svém obecním úřadě v Mlázovicích. Neobíhejte úřady, nechte obíhat data!


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!