Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovice přivítaly pět nových občánků

31. 10. 2017

Městečko Mlázovice přivítalo ve sváteční sobotu 28. října 2017 do svých řad pět nových občánků. Slavnostní ceremoniál se konal, v dopoledních hodinách, v obřadní síni mlázovické radnice.

Pozvání k účasti na velmi oblíbeném Vítání občánků tentokrát přijali rodiny Terezie Králové, Daniela Bičištěho, Lukáše Čeřovského, Martina Kutka a Jakuba Brádleho. Pro všechny, krom Bičišťových, kteří už obřad jednou absolvovali se synem Adamem, se jednalo o premiéru, neboť přišli s prvorozenými potomky.

Rodiny s dětmi a početným doprovodem přivítal na radnici starosta Tomáš Komárek a místostarosta Aleš Kodydek, ten také vzápětí pronesl ceremoniální řeč. Po uložení miminka do kolébky čekalo na přítomné zpestření, o které se postarala místní děvčata Gabriela a Tereza Čeřovské, Klaudie a Kamila Robovi. Pod vedením Veroniky Huťové přednesly tematické básničky a za doprovodu hry na kytaru Renaty Kyselové i zazpívaly. Praktické a organizační záležitosti měla celé dopoledne na starosti Iva Kubíčková.

Nezapomnělo se ani na podpisy do památeční knihy Občánků Mlázovic. Po přípitku následovalo předání kytičky maminkám a drobných dárků pro děti. Organizátoři vítání se tentokrát inspirovali skutečností, že dva z tatínků jsou zároveň aktivní členové SDH Mlázovice, a proto všichni chlapečci doslali hasičskou cisternu pro nejmenší. Jestli si tak vedení obce zajistilo další nadšené hasiče, ukáže až budoucnost.

Jako vždy zbyla spousta času, aby každá rodina měla spoustu pěkných fotografií nejen z průběhu akce, ale i různých skupinek a portrétů. O to se postaral opět Mirek Dvořák. Následné zpracování fotografií a vytvoření fotoknih, které obec rodinám věnuje jako dodatečný dárek, zajistí Blanka Komárková.

Ceremoniál proběhl v příjemné a přátelské atmosféře, nejlepším důkazem toho byla dobrá nálada všech miminek. Všem přítomným jistě zůstanou pěkné vzpomínky podpořené množstvím pěkných fotografií.

 
Fotogalerie: Mirek Dvořák

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!