Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovice postaví příští rok nový sběrný dvůr

22. 11. 2011

Městečko bylo úspěšné se svojí žádostí o dotaci a obdrží téměř 5 miliónů Kč ze Státního fondu životního prostředí. Nový sběrný dvůr i s vybavením bude postaven v roce 2012.

Mlázovická Radnice slaví obrovský úspěch. Napodruhé uspěla v těžké konkurenci s projektem výstavby sběrného dvora a obdrží z Operačního programu životní prostředí 4 840 000 Kč. Další půlmilion přidá samotné městečko jako svoji spoluúčast.

Namísto dosavadního místa pro shromažďování odpadů vznikne zbrusu nový sběrný dvůr, včetně pořízení potřebných technologií. Kromě mlázovických občanů jej budou využívat i sousední obce Lužany, Konecchlumí, Choteč, Svatojanský Újezd a Šárovcova Lhota. Na vzájemně výhodné spolupráci se dohodli představitelé obcí již před dvěma roky.

Žádost byla původně podána již v roce 2009, ale tehdy těsně neuspěla. Ve výzvě roku 2011 však po úpravách ano. Zisk výrazné dotace je cenný také tím, že se jednalo s největší pravděpodobností o poslední možnost ucházet se o podporu tohoto typu projektu. Ze stejného programu bude vybudován nový sběrný dvůr v Hořicích, v minulosti jej postavili také na Pecce či v Sobotce.

Výstavba by měla začít na jaře roku 2012, do podzimu by mělo být zkolaudováno. Postaveny budou přístřešky pro různé typy odpadů, nový plot a speciální protipožární zeď, instalovány pojezdové brány a vyasfaltována manipulační plocha. V rámci projektu budou pořízeny velkoobjemové kontejnery pro jednotlivé typy odpadů. Tím dojde k výraznému nárůstu kapacity dvora a značné úspoře pracovních sil. Městečko bude muset vyřešit ze svých zdrojů pořízení kontejnerového nosiče, který bude nádoby obsluhovat.

Občané se rovněž dočkají nového štěpkovače. Skončí tak pálení větví na zahrádkách a obtěžování sousedů. Rozšíří se i sortiment odpadů, které bude možné na sběrný dvůr odkládat, stejně jako se rozšíří provozní doba zařízení. Pro obsluhu je připraveno nové zázemí, v projektu nechybí ani odkanalizování celé plochy. Následně pracovníci městečka provedou úpravy zeleně.

Pro Mlázovice znamená poskytnutí další dotace z evropských fondů zásadní pomoc, která umožní občanům nakládat s odpady na světové úrovni. Aniž by se městečko zadlužilo, vybuduje zařízení potřebné pro každého a výrazně tím přispěje ke zkvalitnění péče o životní prostředí v našem regionu.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!