Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovice pomohly zaplavené Višňové

19. 08. 2010

Materiální a finanční dary, stejně tak asistence jednotky hasičů s technikou. To je náplň pomoci, kterou občané městečka poskytli obci Višňová u Frýdlantu, jedné z nejvíce zasažených při srpnových povodních.

Velkou solidaritu projevili mlázovičtí občané, když se rozhodli, že pomůžou lidem zasaženým ničivými povodněmi, které se prohnali Libereckem na začátku srpna 2010. Jednotka SDH Mlázovice byla vyzvána ze strany Integrovaného záchranného systému, aby vyjela na místo a pomohla s odstraňováním následku přírodní katastrofy. Několik dní dopředu bylo domluveno, že mlázovičtí hasiči odjedou do obce Višňová u Frýdlantu. Proto se starosta městečka spojil s tamní starostkou paní Marií Matouškovou a zjistil, jakou konkrétní pomoc potřebují. Dále bylo dojednáno, že v průběhu týdne bude potřebná pomoc ještě upřesněna podle momentální situace.

Během tří dnů poskytli mlázovičtí občané velmi potřebnou materiální pomoc v hodnotě přesahující 10.000 Kč. Především dezinfekční a úklidové prostředky, prostředky osobní hygieny, nářadí, kbelíky, uklízecí hadry apod. Ti, kteří nepřinášeli materiální pomoc, poskytli finanční dar, někdo obojí. Občané Mlázovic dohromady věnovali neuvěřitelných 48450 Kč a k tomu ještě obyvatelé a zaměstnanci Domova důchodců dalších 3650 Kč. Celkem tedy finanční pomoc ve výši 52100 Kč, materiální přes 10000 Kč. Za poskytnuté peníze bylo pořízeno 25 ks stavebních koleček na úklid, 50 ks repelentů a 24 párů úklidových rukavic (vše na přání zaplavené obce). Ostatní prostředky byly předány osobně s materiální pomocí.

V pátek 13. srpna 2010 odjeli do jmenované obce i mlázovičtí hasiči se svojí technikou. Odjezd byl, kvůli závadě na cisterně poněkud opožděný, ale přesto dorazili na místo. Bohužel, právě z pátku na sobotu zasáhly oblast opět intenzivní srážky, které zvedly hladiny toků, a část obce byla znovu evakuovaná. Hasiči nejprve pomáhali s čerpáním vody z lagun za obcí, poté pomáhali s úklidem, ale vzhledem k průběhu počasí nebylo možné provádět další pomocné práce. Proto bylo rozhodnuto o jejich návratu domů.

Mlázováci prokázali, že jim není lhostejný dramatický osud lidí žijících několik kilometrů od městečka. Pomohli, jak jen bylo v jejich silách. Veškerá tato pomoc nebyla přerozdělována přes žádné organizace ani sklady, ale byla poskytnuta přímo občanům postižené Višňové. Dostala se rychle tam, kde byla právě nejvíce potřeba. Paní starostka Višňové srdečně děkuje touto cestou všem, kteří pomohli.

Pouze na vysvětlenou dodáváme, že z právního hlediska se nejednalo o finanční sbírku dle zákona, ale občané Mlázovic poskytli individuálně finanční dary občanům obce Višňová.

 

Fotogalerie: Tomáš Čeřovský

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!