Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovice podepsaly partnerskou smlouvu v oblasti péče o seniory s městem Lázně Bělohrad

03. 03. 2008

Město Lázně Bělohrad poskytlo garanci za umísťování klientů ze svého spádového území do Domova důchodců Mlázovice.

Více než rok trvala náročná jednání s městem Lázně Bělohrad o možnosti úhrad některých nákladů za klienty našeho Domova důchodců, kteří do něj přišli z území města. Počátkem roku 2008 schválila obě zastupitelstva dokument, který garantuje Domovu důchodců Mlázovice úhradu případné ztráty.
 Zařízení, která poskytují sociální péči o různé skupiny obyvatelstva to nemají u nás příliš jednoduché. Prakticky všechna se potýkají dlouhodobě s nedostatkem financí. Podobně jako Domov důchodců v Mlázovicích. Jeho zřizovatelem se před lety  nedobrovolně stala obec a byla tak  nucena případné ztráty hradit ze svého, což při velmi omezených finančních možnostech malé obce je vždy velký problém. V roce 2006 byly osloveny obce, z jejichž území do Domova důchodců klienti přišli, aby poskytly provozní příspěvek na uhrazení ztráty v hospodaření, která tehdy vznikla. Jednorázový příspěvek však nebyl systémovým řešením.
 Od letošního roku se sice systém financování sociální péče změnil, ale nikdo neví, na jak dlouho. Proto městečko vyvolalo jednání s městem Lázně Bělohrad, jehož občané jsou jednou z nejpočetnějších skupin klientů v domově. Díky pochopení, odpovědnosti a morálnímu uvědomění bělohradských zastupitelů, vznikla postupně smlouva, která garantuje našemu Domovu důchodců, že v případě provozní ztráty zařízení, uhradí město finanční rozdíl za všechny klienty, kteří přišli z jeho spádového území. Za to budou mít právo přednostního přijímání (samozřejmě při splnění zákonných podmínek), podobně jako místní občané.
Smlouva se pro Domov důchodců v Mlázovicích stává určitou pojistkou pro případ negativního vývoje finančních prostředků plynoucích do zařízení z různých zdrojů. Zároveň otevírá partnerství mezi obcemi v oblasti sociální péče, které bude uplatňováno i v případě rozvojových projektů jmenovaného zařízení.Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!