Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovice pod dozorem kvůli ptačí chřipce

30. 03. 2021

Státní veterinární správa vydala nařízení, kterým omezuje chovatele drůbeže a ptactva v Mlázovicích. Příčinou je nákaza ptačí chřipky v okolí.

AKTUALIZOVÁNO: 27.4.2021 - Státní veterinární správa ukončila platnost nařízení, vše se vrací do normálu.

Bohužel, do života městečka se přimíchala další negativní zpráva. Vzhledem k výskytu vysoce patogenní aviární influenzy (ptačí chřipky) ve Vysokém Veselí, přijala veterinární správa mimořádná opatření také v Mlázovicích, kterými stanovuje povinnosti a omezení jak obecnímu úřadu, tak jednotlivým chovatelům drůbeže a ptactva v obci. Další povinnosti vyplývají také myslivcům.

Pro území městysu Mlázovice bylo vymezeno tzv. „pásmo dozoru“. V jeho rámci nařizují veterináři chovatelům drůbeže a ptactva řadu povinností. Týká se to i drobných chovů v jednotlivých domácnostech. Tím nejdůležitějším je zákaz veškerého pohybu drůbeže a jejích produktů, zamezení vstupu cizích osob do chovů, zamezení kontaktů s volně žijícím ptactvem, vysoká míra dezinfekce v chovech, zákaz pořádání výstav a v neposlední řadě také intenzivní sledování zdravotního stavu zvířat. Podrobně jsou opatření popsána v nařízení, které bylo zveřejněno na úřední desce obce (webové stránky obce, úřední deska vedle autobusové zastávky).

Pokud dojde k rozšíření výskytu ptačí chřipky dále v okrese, může dojít ke zpřísnění opatření v rámci vymezení tzv. „ochranného pásma“. Poté by byli již ze strany úřadu kontaktováni všichni chovatelé. Mimořádná veterinární opatření potrvají minimálně 3 týdny, v případě dalších objevených nákaz se vždy lhůta o 3 týdny opětovně prodlouží.

Případné dotazy zodpovíme na Obecním úřadě v Mlázovicích, tel.: 493 697 223, e-mail: obec@mlazovice.cz.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!