Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Líbí se Vám nové dětské hřiště u koupaliště?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 5

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovice pod dozorem kvůli ptačí chřipce

30. 03. 2021

Státní veterinární správa vydala nařízení, kterým omezuje chovatele drůbeže a ptactva v Mlázovicích. Příčinou je nákaza ptačí chřipky v okolí.

AKTUALIZOVÁNO: 27.4.2021 - Státní veterinární správa ukončila platnost nařízení, vše se vrací do normálu.

Bohužel, do života městečka se přimíchala další negativní zpráva. Vzhledem k výskytu vysoce patogenní aviární influenzy (ptačí chřipky) ve Vysokém Veselí, přijala veterinární správa mimořádná opatření také v Mlázovicích, kterými stanovuje povinnosti a omezení jak obecnímu úřadu, tak jednotlivým chovatelům drůbeže a ptactva v obci. Další povinnosti vyplývají také myslivcům.

Pro území městysu Mlázovice bylo vymezeno tzv. „pásmo dozoru“. V jeho rámci nařizují veterináři chovatelům drůbeže a ptactva řadu povinností. Týká se to i drobných chovů v jednotlivých domácnostech. Tím nejdůležitějším je zákaz veškerého pohybu drůbeže a jejích produktů, zamezení vstupu cizích osob do chovů, zamezení kontaktů s volně žijícím ptactvem, vysoká míra dezinfekce v chovech, zákaz pořádání výstav a v neposlední řadě také intenzivní sledování zdravotního stavu zvířat. Podrobně jsou opatření popsána v nařízení, které bylo zveřejněno na úřední desce obce (webové stránky obce, úřední deska vedle autobusové zastávky).

Pokud dojde k rozšíření výskytu ptačí chřipky dále v okrese, může dojít ke zpřísnění opatření v rámci vymezení tzv. „ochranného pásma“. Poté by byli již ze strany úřadu kontaktováni všichni chovatelé. Mimořádná veterinární opatření potrvají minimálně 3 týdny, v případě dalších objevených nákaz se vždy lhůta o 3 týdny opětovně prodlouží.

Případné dotazy zodpovíme na Obecním úřadě v Mlázovicích, tel.: 493 697 223, e-mail: obec@mlazovice.cz.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!