Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovice otevřely sportoviště s umělým povrchem

29. 12. 2008

Špičkové sportoviště namísto zchátralého kurtu mají nyní k dispozici obyvatelé a návštěvníci městečka. Mlázovice dokončily rekonstrukci na jejímž konci je nové hřiště pro tenis, volejbal a nohejbal. Akci finančně podpořil Královehradecký kraj.

Ještě na jaře letošního roku to byla nevzhledná a zapomenutá plocha. Propadlý asfalt, shnilý plot a vrstva bláta  jen vzdáleně připomínaly bývalé hřiště, na které se kdysi stály fronty a tvořil pořadník. Zastupitelé chtěli vrátit sportovišti zašlou slávu a vytvořit odpovídající podmínky pro sportovní vyžití. Proto vznikl projekt jeho rekonstrukce. Tento projekt patřil mezi několik úspěšných v letošním kole krajského grantu odboru školství a Královéhradecký kraj jej podpořil částkou 200000 Kč. I díky této finanční podpoře byla celá akce realizována.

Největším problémem se ukázal starý asfalt, jehož síla místy dosahovala až 30 cm. Technika nedokázala povrch odstranit a tak přišla na řadu silniční fréza, která povrch rozmělnila. Ze získaného materiálu byla zrecyklována cesta k Hájence. Plocha hřiště byla rozšířena tak, aby odpovídala normě na tenisový kurt, osazeny byly obrubníky a výrazné úpravy se dočkala i podkladní pláň. Po zhutnění a navezení velkého objemu štěrku, který tvoří propustné podloží, byla natažena vrchní vrstva kamenného prachu. Vzhledem ke zpoždění, které způsobil problém s odstraněním asfaltu, pracovali dělníci na stavbě s vypětím všech sil i za svitu halogenových reflektorů. Harmonogram akce bylo nutné dodržet.

Poté přišlo na řadu pokládání umělého koberce, který pochází z renomované továrny v Belgii. Při jeho výběru byla zohledněna jak cena, tak především vlastnosti, údržba a životnost. Odmítnuta byla levná náhražka z asijských zemí. Vybraný povrch DLW Forte 2020 se svými vlastnostmi velmi blíží antuce, je však téměř bezúdržbový. Pokládku koberce zajistila firma Sibera System, která patří mezi nejlepší v oboru. Mimo jiné zajišťuje povrchy pro česky Davis-Cupový team, stavěla Štvanici, Strahov, Letnou a stovky dalších sportovišť v celé zemi. Součástí dodávky byla i výbava sportoviště – sítě, kůly, koště, apod. Vše je připraveno tak, že před každou hrou lze lehce vyměnit kůly i síť pro daný typ sportu.

Jako poslední byl vybudován nový plot. Hřiště je koncipováno jako bezplatné, veřejně přístupné. Pro zachování pořádku je zamykáno. Klíče je možné vypůjčit na obecním úřadě, v restauraci Radnice a v letních měsících v občerstvení na koupališti. Klíč bude půjčován proti podpisu a poučení o chování  na sportovišti. Mlázovice provedenou rekonstrukcí získaly špičkové sportoviště, s povinností minimální údržby, vynikajícími parametry a předpokládanou životností přesahující 30 let. Obyvatelům a návštěvníkům městečka se výrazně rozšířily možnosti využití volného času.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!