Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovice obdrží dotaci na opravu tělocvičny

25. 05. 2012

Po několikaletém úsilí se městečku podařilo získat finanční prostředky na 1. etapu opravy místní tělocvičny z dotace Programu Leader spravovaném Ministerstvem zemědělství. Práce proběhnou do letošního podzimu.

Tělocvična, která byla postavena v roce 1977, neprošla od té doby žádnou závažnější úpravou, velmi se zde zanedbávala i prostá údržba. I když se v posledních letech v Mlázovicích investovalo do rozvoje a oprav mnoha oblastí, tato budova zůstávala trochu stranou. Bohužel, technologie stavby, jako okna, topení, osvětlení a sociální zařízení, jsou již mnoho let v havarijním stavu a nově se objevující závady začaly poměrně silně omezovat provoz haly. Pokud by se s opravami nezačalo v letošním roce, musela by být tělocvična na zimu již uzavřena. Přitom je využívána pro mnohé sportovní aktivity místních obyvatel. Dojíždí sem i mnoho amatérských sportovců z okolí.

Městečko plánuje opravu již delší dobu, několik let však marně hledalo vhodné zdroje pro spolufinancování. Provést tak rozsáhlou opravu pouze z vlastního rozpočtu by bylo velmi komplikované a zdlouhavé. Proto zastupitelé pečlivě sledovali vyhlašované dotační tituly a když se objevila možnost, kde získat potřebné finance, vytvořili konkrétní projekt – „Oprava tělocvičny – 1.etapa“. Ten byl úspěšný v dotačním řízení Místní akční skupiny Brána do Českého ráje, která je územním správcem evropského programu Leader. Přislíbená dotace Ministerstva zemědělství je ve výši 500000 Kč. Městečko přidá z vlastních zdrojů dalších 400000 Kč.

V rámci projektu budou vyměněna veškerá okna s parapety, instalováno moderní osvětlení a namontováno nové topení, včetně plynové přípojky a kondenzačního kotle. Poté dojde k výmalbě hlavní haly. Městečko předpokládá, že hlavní práce proběhnou v průběhu srpna a září letošního roku. Po jejich skončení budou odstraněny nejhorší překážky k využití prostoru, k úplné obnově však bude chybět ještě jedna etapa zahrnující rekonstrukci sociálních prostor, palubovky a výměnu dveří a podlahových krytin. Podle dosavadních plánů by mělo být vše hotové do dvou let. Záleží na finančních možnostech obce.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!