Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovice obdrží dotaci 3 mil. Kč z evropských fondů

03. 07. 2008

Městečko uspělo v ostré konkurenci a zařadilo se mezi pouhé čtyři obce a města z okresu Jičín, které obdrží dotaci z této kategorie programu ROP NUTS II. Severovýchod. Obyvatelé se mohou těšit na výrazné změny veřejných prostranství.

K roku 2007 se upíraly zraky řady obcí s nadějí, že toto magické datum odstartuje možnost čerpání dotací z evropských strukturálních fondů. Start poskytování dotací se sice opozdil, ale Královehradecký kraj patří mezi první místa v republice, kde systém již funguje. Mlázovice neponechaly nic náhodě a od počátku roku 2007 se snažily na čerpání evropských financí připravit. Nejprve si zastupitelé stanovili hlavní cíle rozvoje obce. Jako priorita byla vybrána revitalizace centra obce. Poté odstartovala odborná projektová příprava a příprava žádosti. Po pečlivém výběru byla svěřena Centru evropského projektování v Hradci Králové. Následovaly měsíce náročné a zdlouhavé administrativní i technické práce ze strany vedení obce.

A vyplatilo se. Regionální rada regionu soudržnosti Severovýchod 30.6.2008 rozhodla, že mlázovický projekt podpoří částkou téměř 3 miliónů Kč z oblasti podpory 2.3 Rozvoj venkova. Spoluúčast městečka je 200 000Kč. V letech 2008-2010 se obyvatelé dočkají komplexní revitalizace Náměstí, prostoru pod Radnicí, kolem školy a celého malého náměstí. V rámci projektu dojde k zahradnickým úpravám na zeleni – vysází se stovky trvalek a keřů, desítky stromů, upraví  terén a  založí nové trávníky.  V dotčeném území dojde k úplné rekonstrukci  2000 m2 chodníků a stovky metrů obrubníků. Nové chodníky budou ze zámkové dlažby s bezbariérovými nájezdy. Rekonstrukce se také dočká veřejné osvětlení a pořízen bude nový městský mobiliář (lavičky apod.).  Městečko má již vybrané realizační firmy, první práce se zahájí letos na podzim.

Mlázovice díky obdržené evropské dotaci výrazně zatraktivní prostředí městečka a zkvalitní životní podmínky pro své obyvatele i návštěvníky. Svým významem a rozsahem získaných finančních prostředků se bezesporu jedná o obrovský úspěch.   Od dotace na plynofikaci v 90. letech je to největší obdržená částka na územní rozvoj naší obce.Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!