Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovice mají nové webové stránky

01. 04. 2013

Změna grafiky, nové funkce, aktualizace podle legislativy. To jsou hlavní změny, které se dotkly oblíbených internetových stránek v osmém roce jejich života.

V roce 2005 ožila webová adresa www.mlazovice.cz . Od té doby jsou veškeré důležité informace o dění v městečku dostupné na „pár kliknutí“ po celém světě. Prostor zde mají, kromě obce, také její příspěvkové organizace, místní firmy či zájmové spolky.

Původní stránky bezplatně pro obec vytvořil Tomáš Komárek a programátor Richard Marvan. Za dobu jejich existence bylo zveřejněno více než 500 článků a k nim několik tisíc fotografií. Staly se velmi oblíbenou zastávkou internetových uživatelů, o čemž svědčí historie přístupů. Průměrně dvacet tisíc návštěv za rok je neuvěřitelný údaj, který nedosahuje mnoho měst s několika tisíci obyvateli, ale ani řada komerčních firem. Je to důkaz, že Mlázovice zajímají nejenom místní a chalupáře, ale i široké okolí. Mezi pravidelnými návštěvníky nalezneme řadu zajímavých destinací, například Švédsko, Španělsko, Německo, Holandsko, USA, Nový Zéland, Austrálii, Kanadu, Brazílii, Rusko, Japonsko, Tchajwan a další. Můžeme se jen domýšlet, jaký vztah k městečku mají lidé z takových dálek.

Hlavními faktory, které ovlivňují úspěšnost tohoto projektu, jsou aktuálnost a serióznost. Internetové stránky Mlázovic obsahují veškeré informace o životě městečka. Svůj obsah si najdou mlázovičtí občané, chalupáři i návštěvníci. Vše podstatné je soustředěno na jednom místě. Za celou historii webu nebyl zaznamenán žádný problém týkající se publikace nepravdivé informace. Všichni vědí, že se na obsah mohou naprosto spolehnout. Jediný problém nastal v prvním roce provozu s vulgárními příspěvky v diskuzích u článků, což účinně odstranilo zavedení registrací uživatelů.

Nebyl poskytován ani prostor pro reklamu, která by zhoršovala orientaci na stránkách a zároveň by městečko riskovalo svojí pověst, v případě problematických inzerentů či jejich produktů.

I přes bezproblémové fungování mlázovického webu, muselo městečko přistoupit k jeho úpravám. Ty si vyžádaly především legislativní změny, které obci nařídily nové povinnosti. Zároveň s tím byly zapracovány nové nápady a připomínky některých uživatelů. A tak se po připojení na známou adresu www.mlazovice.cz začal, od března 2013, objevovat zcela nový obsah.

Mezi novinkami nalezneme úpravu grafiky stránek, zcela přepracovány jsou moduly úřední desky a elektronické podatelny (tak, aby odpovídaly platným zákonům). Svého prostoru se dočkala i osada Mezihoří. Návštěvníci mohou nově používat fulltextové vyhledávání. Výrazným vylepšením prošla prezentace fotografií pod jednotlivými články. Lze již používat souvislou prezentaci, fotky jsou také zveřejňovány v lepší kvalitě. Zůstala možnost vkládání komentářů (pro přehlednost je změněno pořadí podle času vložení a také mechanismus vkládání, ten předchozí trpěl u některých uživatelů se špatně nastavenými počítači předčasným odesláním). Úpravou prošel i kalendář akcí.

Samozřejmě, uživatelé mají i nadále k dispozici e-mailového klienta pro své adresy v doméně mlazovice.cz a možnost hlasovat v aktuálních anketách. Zásadní také je, že i když je systém zcela nový, jsou na něj převedena veškerá data z dřívější doby, takže zůstala zachována kontinuita informací od roku 2005 a stránky se stávají jakousi virtuální kronikou městečka, doplněnou o fotografie. Optimalizována byla rovněž funkce tisku jednotlivých sekcí.

Mlázovice se mohou pochlubit moderním, funkčním webem, s velkým množství zajímavých a aktuálních informací. Přispívá k rychlé a důvěryhodné informovanosti občanů a pro všechny ostatní je ideální pozvánkou k návštěvě zajímavého podkrkonošského městečka.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!