Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Líbí se Vám nové dětské hřiště u koupaliště?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 4

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovice mají nové pohledy

21. 03. 2009

Městečko vydalo své nové oficiální pohledy. Připravena je také kolekce propagačních předmětů a informačních materiálů – vše v jednotné grafické identitě, která se již dva roky používá.

Po mnoha letech vydaly Mlázovice dva nové oficiální pohledy. Jeden ve standardním formátu, druhý je panoramatický. Autory použitých fotografií jsou: Tomáš Čeřovský, Blanka Johnová, Ladislav John, Mirek Dvořák a Tomáš Komárek. Pohlednice graficky navrhl autor obecní grafické identity Richard Marvan, vyrobila je za vynikající cenu tiskárna v Třebestovicích. Vydány byly ve velmi malém nákladu 500 kusů. Jedná se o nejkvalitnější tisk ofsetovou technologií, na kvalitním papíře, který je navíc překrytý laminovou vrstvou. Pohledy získaly velkou odolnost proti mechanickému poškození a vlhkosti, proto během jejich putování k adresátům nedojdou tak snadno k úhoně. Náhledy pohledů (v nižší kvalitě) jsou připojeny u tohoto článku. Zájemci si je mohu zakoupit na Obecním úřadě, v Restauraci Radnice nebo v prodejnách Karel Všetečka a Jednota. Společně s dalšími propagačními předměty budou k dispozici i na většině obecních akcí. V dlouhodobém plánu je vydávání limitovaných edicí pohlednic, které budou po jejich vyprodání nahrazeny novým druhem. Mlázovice by tak měly mít širokou řadu atraktivních pohledů, která bude propagovat městečko a jistě potěší mnohé sběratele.

Mimo to, městečko připravuje informační materiál pro návštěvníky – brožuru v podobě skládačky. Podobný materiál byl vydán naposledy v roce 1980, tehdy ještě v černobílém provedení. V nové verzi seznamujeme čtenáře se stručnou historií městečka, atraktivními místy, která stojí za shlédnutí, tipy na výlety do okolí, možnostmi kulturního a sportovního vyžití, ubytováním a občerstvením a dalšími zajímavými informaci, které by měly do našeho městečka nalákat nové návštěvníky a pomoci jim v orientaci. Skládačka by měla být k dispozici zdarma na několika místech v obci, rovněž jednáme o jejím umístění v infocentrech v okolí.

V jednotné grafice městečka plánujeme také výrobu drobných propagačních předmětů, v malých sériích. Prvním, který spatřil světlo světa, je skleněná váza. Jedná se o velmi kvalitní sklářský výrobek, vyrobený v malé rodinné sklárně na Slovensku. Váza má tvar věže z obecního znaku a v dolní části decentně vyrytý znak a název městečka. Zdobení vázy provedla firma z Jizerských hor. Vázu používáme jako dárek při významných životních jubileích našich občanů, je možné si ji také zakoupit za 185 Kč na Obecním úřadě (znázorněna je v náhledu u tohoto článku). Výroba dalších obdobných výrobků „v designu městečka“ je připravována. Všechny propagační předměty a informační materiály městečka budou k vidění i na webových stránkách obce, kde pro ně byla zřízena samostatná sekce.

Cílem výroby všech reklamních předmětů a informačních materiálů je další zviditelnění a propagace Mlázovic v širokém okolí. Chceme prezentovat všem, kteří nás navštíví, že jsme atraktivní lokalitou pro život i trávení volného času.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#3 | Redakce www.mlazovice.cz | 09. 04. 2009 08:27
Autorem seriálu o legionářích v mlázovickém zpravodaji je pan ivo John. S případnými doplněními nebo korekcemi je třeba se obrátit na něj.
#2 | Hana Skrbková | 08. 04. 2009 15:31
vím, že to sem nepatří ale četli jsme s kamarádem mlázovický zpravodaj a dostali jsme se k Mlázovickým legionářům, načež z něho vypadlo že mezi nimi byl i jeho děda a ještě jeden známý z Mlázovic na které se asi nedopatřením zapomělo.Mělo by jít o pana CHmelíka.*4*
#1 | Hana Skrbková | 21. 03. 2009 22:11
Tak to je fajn.jsou fakt pěkné!!*87*