Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovice mají nové pohledy

21. 03. 2009

Městečko vydalo své nové oficiální pohledy. Připravena je také kolekce propagačních předmětů a informačních materiálů – vše v jednotné grafické identitě, která se již dva roky používá.

Po mnoha letech vydaly Mlázovice dva nové oficiální pohledy. Jeden ve standardním formátu, druhý je panoramatický. Autory použitých fotografií jsou: Tomáš Čeřovský, Blanka Johnová, Ladislav John, Mirek Dvořák a Tomáš Komárek. Pohlednice graficky navrhl autor obecní grafické identity Richard Marvan, vyrobila je za vynikající cenu tiskárna v Třebestovicích. Vydány byly ve velmi malém nákladu 500 kusů. Jedná se o nejkvalitnější tisk ofsetovou technologií, na kvalitním papíře, který je navíc překrytý laminovou vrstvou. Pohledy získaly velkou odolnost proti mechanickému poškození a vlhkosti, proto během jejich putování k adresátům nedojdou tak snadno k úhoně. Náhledy pohledů (v nižší kvalitě) jsou připojeny u tohoto článku. Zájemci si je mohu zakoupit na Obecním úřadě, v Restauraci Radnice nebo v prodejnách Karel Všetečka a Jednota. Společně s dalšími propagačními předměty budou k dispozici i na většině obecních akcí. V dlouhodobém plánu je vydávání limitovaných edicí pohlednic, které budou po jejich vyprodání nahrazeny novým druhem. Mlázovice by tak měly mít širokou řadu atraktivních pohledů, která bude propagovat městečko a jistě potěší mnohé sběratele.

Mimo to, městečko připravuje informační materiál pro návštěvníky – brožuru v podobě skládačky. Podobný materiál byl vydán naposledy v roce 1980, tehdy ještě v černobílém provedení. V nové verzi seznamujeme čtenáře se stručnou historií městečka, atraktivními místy, která stojí za shlédnutí, tipy na výlety do okolí, možnostmi kulturního a sportovního vyžití, ubytováním a občerstvením a dalšími zajímavými informaci, které by měly do našeho městečka nalákat nové návštěvníky a pomoci jim v orientaci. Skládačka by měla být k dispozici zdarma na několika místech v obci, rovněž jednáme o jejím umístění v infocentrech v okolí.

V jednotné grafice městečka plánujeme také výrobu drobných propagačních předmětů, v malých sériích. Prvním, který spatřil světlo světa, je skleněná váza. Jedná se o velmi kvalitní sklářský výrobek, vyrobený v malé rodinné sklárně na Slovensku. Váza má tvar věže z obecního znaku a v dolní části decentně vyrytý znak a název městečka. Zdobení vázy provedla firma z Jizerských hor. Vázu používáme jako dárek při významných životních jubileích našich občanů, je možné si ji také zakoupit za 185 Kč na Obecním úřadě (znázorněna je v náhledu u tohoto článku). Výroba dalších obdobných výrobků „v designu městečka“ je připravována. Všechny propagační předměty a informační materiály městečka budou k vidění i na webových stránkách obce, kde pro ně byla zřízena samostatná sekce.

Cílem výroby všech reklamních předmětů a informačních materiálů je další zviditelnění a propagace Mlázovic v širokém okolí. Chceme prezentovat všem, kteří nás navštíví, že jsme atraktivní lokalitou pro život i trávení volného času.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#3 | Redakce www.mlazovice.cz | 09. 04. 2009 08:27
Autorem seriálu o legionářích v mlázovickém zpravodaji je pan ivo John. S případnými doplněními nebo korekcemi je třeba se obrátit na něj.
#2 | Hana Skrbková | 08. 04. 2009 15:31
vím, že to sem nepatří ale četli jsme s kamarádem mlázovický zpravodaj a dostali jsme se k Mlázovickým legionářům, načež z něho vypadlo že mezi nimi byl i jeho děda a ještě jeden známý z Mlázovic na které se asi nedopatřením zapomělo.Mělo by jít o pana CHmelíka.*4*
#1 | Hana Skrbková | 21. 03. 2009 22:11
Tak to je fajn.jsou fakt pěkné!!*87*