Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovice jsou po šedesáti letech opět městečkem

21. 05. 2007

Starosta obce, pan Tomáš Komárek, převzal 17. května 2007 z rukou předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, dekret o stanovení Mlázovic městečkem. Na základě snažení zastupitelů se tak obnovil stav, který panoval od roku 1540 až do roku 1952.

V padesátých letech minulého století zbavil centrální systém řadu obcí jejich titulů městečko a město, které užívaly po staletí. Teprve až v roce 2006 přijal Parlament zákon, kterým umožnil požádat o navrácení neprávem odejmutých statusů obcí. Mlázovice jsou jedna z řady obcí, kterých se to týká, proto nové zastupitelstvo pověřilo starostu, aby učinil příslušné kroky k navrácení titulu městečko, který obec užívala již od roku 1540.

Vše dospělo ke zdárnému konci a tak se mohli starosta a místostarostka zúčastnit v  Poslanecké sněmovně slavnostního ceremoniálu, který se konal ve čtvrtek  17.května 2007. Starosta obce, pan Tomáš Komárek, převzal z rukou předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, p. Ing. Miloslava Vlčka (ČSSD), dekret, kterým vrací titul městečko zpátky do Mlázovic. Po šedesáti letech se tak napravuje původní stav trvající po staletí. Předseda sněmovny zdůraznil ve svém projevu, že tento akt chápe jako posilování seběvědomí menších obcí a vytváření silnějšího pouta mezi nimi a jejich obyvateli. Dále poděkoval za obětavou práci členům samospráv. Podle místopředsedkyně sněmovny Miloslavy Němcové (ODS) pomůže navrácení statusu měst a městeček k větší prestiži obcí a jejich většímu rozvoji.

V průběhu aktu byl předán dekret dvaceti starostům. Mlázovice byla jediná obec z Královehradeckého kraje, která obdržela titul městečka.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!