Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovice a Mezihoří mají nové dopravní značky

20. 10. 2007

Novela silničního zákona přinesla obcím, mimo jiné, odpovědnost za dopravní značení na místních komunikacích. Právě proto, a také pro zvýšení bezpečnosti silničního provozu v městečku, došlo ke kompletní obnově a doplnění značek.

Všechny obce jsou nyní plně odpovědné za dopravní značení na svých komunikacích. V případě, že by došlo k nějaké dopravní nehodě vinou chybného nebo chybějícího značení, mohl by poškozený vymáhat škodu po obci. Samozřejmě je také důležitá preventivní bezpečnost všech účastníků na silnici. Situace, kdy řada lidí jezdí tak či onak, protože si myslí, že právě oni jedou po hlavní nebo časté rozpory se značkami na silnicích III. třídy, určitě nebyla dobrá.

Ze všech těchto důvodů rozhodlo zastupitelstvo o kompletním a řádném dopravním značení v Mlázovicích i Mezihoří. Celá procedura je velmi složitá a časově náročná, neboť se k návrhu rozmístění nejprve vyjadřuje Policie ČR, poté Městský úřad v Jičíně, odbor dopravy. Až na základě souhlasných stanovisek těchto orgánů a po zapracování připomínek, jsme mohli přistoupit k zadání výroby. Vzhledem k nalezení výrobce na Šumavě, jehož ceny jsou značně pod konkurencí a také díky dojednání dalších slev, zaplatilo městečko za celou dodávku cca 60.000 Kč, i když by to u jiných dodavatelů  mohlo být více než dvojnásobek. Jakmile byly značky dodány, provedli pracovníci obce jejich instalaci.

Značení nyní splňuje všechny platné normy a bezpečnostní předpisy a použité materiály zajišťují jeho dlouhou životnost. V souvislosti s tímto projektem provedla své doznačení i krajská správa údržby silnic. V městečku nyní máme kompletně všechny značky nové a dle platných předpisů.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#1 | Josef Bekera | 05. 10. 2008 08:50
tp://www.novinky.cz/clanek/150697-nektera-evropska-mesta-pro-prehlednejsi-dopravu-rusi-dopravni-znacky.html
tak, toto by tady asi neprošlo..., ale přeci jenom, stopka u kremlu, či pošty, dvojí /stopka, dej přednost/ značení při nájezdu z vedlejší silnice do ulice jičínská...., přeznačkováno na náměstí Náměstí s hlavními silnicemi, kde dopravní prostředek má min rychlost a měl by dostat přednost před veřejnou dopravou /komunikace u DD/, dodatková tabulka na pakovišti u nákup. stř., neoznačená slepá v ulici na trvzi...., že tady neí přechod, ani nemluvit.....mohu vědět, kdo je podepsán pod návrhem a schválením dopr. značení?
a jednu na konec, instruktor v autoškole se ptá žáka....Dezíderé, jaká je tohle značka a Dežo na to- no preca hliníková, pán instruktór.....