Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Meteostanice poskytuje více údajů o počasí

20. 03. 2015

Díky nové verzi obslužného programu mají nyní uživatelé k dispozici rozšířená data a také klimatologické údaje.

Meteorologická stanice, kterou zprovoznily Mlázovické služby, s.r.o. v březnu loňského roku, se v krátké době stala jednou z nejvyhledávanějších služeb na webových stránkách městečka. Data o počasí v Mlázovicích každý den sleduje mnoho uživatelů, nejenom z obce, ale i z okolí.

Využití zjištěných meteorologických údajů pro širokou veřejnost umožňuje speciální aplikace, která 24 hodin denně přenáší naměřené údaje na webové stránky www.mlazovice.cz, kde jsou zároveň dohledatelné za celou dobu měření. Systém je velice komfortní a uživatelé jej chválí. Proto se autoři rozhodli, v úzké spolupráci s městečkem, na vývoji komerčního programu, který bude nabídnut majitelům těchto profesionálních stanic v celé republice. Doposud nic podobného neexistuje. Stávající programy nejsou v češtině, jsou složité a nepřehledné. Mlázovická aplikace znamená průlom a přibližuje meteorologii běžným lidem populární formou.

V uplynulém roce probíhalo testování a přizpůsobování stanice místním podmínkám. Velký problém způsobovali ptáci, kteří si ze srážkoměru udělali oblíbenou zastávku v letu. Proto byl často ucpaný a zjištěné srážky neodpovídaly skutečnosti. Komplikace přinášely také časté výpadky elektrického proudu či nekvalitní internetové připojení. Stanice je nyní zálohována až na 16 hodin bez proudu, data jsou nově posílána kabelem, prostřednictvím spolehlivé technologie ADSL. Veškeré problémy tak byly odstraněny a od 1. ledna 2015 poskytuje meteorologická stanice v Mlázovicích referenční data.

V březnu 2015 byl obslužný software stanice zdokonalen a na internetových stránkách městečka je možné dohledat mnohem více meteorologických dat, nově jsou k dispozici také data klimatologická. Zájemci se kromě základních meteorologických veličin dozví zajímavé údaje, například o počtu mrazivých, letních či tropických dní. Počet tropických nocí, kolik dní za sebou pršelo, mrzlo nebo historické rekordy stanice pro jednotlivé dny. Zcela novou funkcí je porovnání jednotlivých období (dnů, měsíců, let). Díky tomuto vylepšení si návštěvníci stránek mohou porovnat libovolně zvolená období mezi sebou (např. březen 2014 s březnem 2015, který rok více pršelo, který byl teplejší, apod.).

Meteorologická stanice je velmi vítaným a užitečným pomocníkem pro technické služby obce, zemědělce, zahrádkáře i další zájemce již od spuštění. Po vylepšení funkcí poskytuje nové údaje, které zvýší její důležitost a všem uživatelům usnadní práci. Přináší ještě lepší přehled o počasí v Mlázovicích.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!