Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Městečko zjišťuje podmínky znovuotevření školy

19. 11. 2007

Zastupitelé obce se snaží, na základě četných přání rodičů zjistit, zda-li by bylo možné znovu otevřít základní školu v Mlázovicích a za jakých podmínek.

Škola v Mlázovicích fungovala více než dvě stě let nepřetržitě. Když došlo v roce 2004 k jejímu uzavření, vnímalo hodně lidí tento krok jako unáhlený s dopadem na výrazné zhoršení podmínek pro mladé rodiny v obci. Od té doby je budova školy nevyužita a obec hradí náklady na její provoz a údržbu. Několikrát byl objekt nabízen pro komerční využití, uvažovalo se o přestavbě na byty i vybudování muzea. Ovšem žádný reálný projekt nikdy nevzniknul.

Již delší dobu se řada rodičů dotazuje, zda-li by nebylo možné základní školu v Mlázovicích znovu otevřít. Bojí se šikany, drog, ohrožování dopravou a dalších negativních vlivů, které na školáky zákeřně číhají ve větších městech. Zastupitelé si uvědomují důležitost školního zařízení v obci a rádi by ji do Mlázovic opět vrátily, na druhou stranu je důležité přesně spočítat nákladnost této akce a zjistit, zda-li by Krajský úřad byl tomuto kroku nakloněn.

V první fázi byl starosta pověřen, aby zjistil u rodičů potencionálních školáků pro příští léta, zda-li by chtěli služby školy v Mlázovicích, v případě jejího otevření využívat. Bude-li zjištěn ze strany rodičů dostatečný zájem, bude následovat jednání s úřady o stanovení podmínek provozu.

V první fázi záleží na rodičích. Vzhledem k vysokým finančním nákladům a přísným státním limitům, musí být požadavek z jejich strany téměř stoprocentní. Pokud tomu tak nebude, nebo nedostaneme-li pro daný projekt zelenou od příslušných úřadů, nezbývá nic jiného než hledat pro bývalou školu jiný druh využití. Než by však zastupitelé udělali nad pokračováním základního školství v Mlázovicích definitivní křížek, chtějí mít naprostou jistotu, že pro děti a jejich rodiče udělali maximum možného.Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!