Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Městečko se opět rozrostlo o nové občánky

27. 04. 2010

Vítání občánků, které se konalo v sobotu 24.4.2010 v obřadní síni Obecního úřadu Mlázovice, bylo na dlouhou dobu poslední. Po několikaletém období pravidelného přibývání nových a nových miminek do obce to nyní vypadá na delší pauzu.

Obřadník Aleš Kodydek měl tu čest přivítat pět nových občánků – Annu Břízkovou rodičů Evy Babičové a Zdeňka Břízka, Kamilu Robovou rodičů Kristiny a Josefa Robových, Matyáše Kaplana rodičů Lenky Kutnarové a Štěpána Kaplana, Matyáše Kulhavého rodičů Markéty a Miloše Kulhavých a Kristýnu Johnovou rodičů Nicol a Zdeňka Johnových z Mezihoří.

Slavnostní obřad probíhal podle tradičního osvědčeného scénáře. Každá rodina byla pozvána jednotlivě na určený čas, po uvítání a vzájemném představení, které obstarala Iva Kubíčková, následoval oficiální projev obřadníka. Většina dětí je uložena do kolébky a rodiče i hosté jsou potěšeni krátkým kulturním vystoupením dívek Kateřiny Vikové, Veroniky Huťové a tentokrát nově i Terezy Kodydkové, které vede a zároveň doprovází zpěvem a hrou na kytaru Renata Kubíčková. Poté se rodiče a svědci podepíšou do pamětní knihy, kde má každé miminko svou stránku se základními údaji a překrásnou ilustrací.

Tato pěkná tradice vznikla již v 70. letech 20. století, takže mnozí dnešní rodiče mohou se slzou v oku nalistovat svoji vlastní stánku. Následuje přípitek a předání malých dárečků pro děťátko, maminku potěší krásná květina. Mezi gratulanty nechyběl ani pan starosta Tomáš Komárek, s přáním všeho nejlepšího miminku i rodině.

Celý obřad zdokumentovala fotografka Blanka Johnová, která zároveň vytvořila pro každou rodinu pamětní fotoknihu a CD se všemi fotografiemi v obecní grafice, to vše je předáno rodičům zcela zdarma jako pozornost a poděkování městečka za nového občánka.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!