Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Městečko provedlo významné zalesnění vlastních lesů

07. 05. 2008

Po loňském orkánu, letošní vichřici, kůrovcové kalamitě i plánované těžbě, bylo v obecních lesích již mnoho pasek, které vyžadovaly zalesnění. V průběhu března a dubna bylo vysázeno téměř 6 tisíc nových sazenic.

Pracovníci městečka provedli výsadbu smrku ztepilého. Po dohodě s lesním hospodářem byly vytipovány vhodné lokality, kam tento druh patří a bude se mu zde dobře dařit. Okraje lesů budou olemovány listnáči, již byla započata tubusová výsadba jedlých kaštanů v lokalitě „Za Vodárnou“. Výsadba smrku, který je hlavní kulturou, bude podle stavu porostu v nadcházejících letech doplněna jedlí, borovicí či modřínem. V dalších oblastech, které se postupem času vytěží,  je plánována početně významná výsadba listnatých stromů. Chceme, aby byl les druhově pestrý a především odolný vichřicím a škůdcům. Společně s výsadbou nových stromků, byly provedeny další pěstební práce a ručně dotěženo palivové dřevo z polomů v nepřístupných místech, kam se nedostala technika.


 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!