Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Městečko prodalo dům č.p. 63 na náměstí

11. 05. 2008

Dům chátrající několik desítek let se konečně dočká rozsáhlé rekonstrukce. Přestane tak dělat ostudu v centru náměstí. Nový majitel zde hodlá vybudovat penzion.

Jeden z dlouhodobých problémů městečka je vyřešen! Od roku 1999, kdy dům získala obec do svého vlastnictví,  si radní lámali hlavu s tím, jak tento objekt v centru obce využít. Nejprve bylo plánováno, že zde bude vybudován Dům s pečovatelskou službou. Než však byla připravena projektová dokumentace, Ministerstvo práce a sociálních věcí příslušný grant zrušilo. Dalším záměrem byla přestavba na bytový dům. Ovšem náklady na tento projekt, i v případě obdržení dotace z Ministerstva pro místní rozvoj, výrazně překračovaly finanční možnosti městečka.

Vzhledem ke stále se zhoršujícímu stavu, přistoupilo bývalé zastupitelstvo k plánům demolice. Po volbách však nové vedení obce demolici zastavilo s tím, že není ještě nezbytná a začalo hledat jiné řešení. V průběhu uplynulého roku a půl jednal starosta obce asi s patnácti zájemci. Jednalo se především o velké a střední stavební firmy. Mlázovice chtěly, s určitými omezeními, nemovitost převést za symbolickou 1 Kč na nového vlastníka, který by developersky zajistil  rekonstrukci. V úvahu připadal bytový dům, dům sociálních služeb, projektový ateliér, sídlo firmy a další návrhy, avšak nikdy případný zájemce nedotáhnul své záměry až do konce. Opět se zvažovaly další varianty využití v obecní režii, ovšem potřebných 8 milionů na realizaci rekonstrukce či obdobné novostavby obec samozřejmě nemá a mít nebude. Proto bylo rozhodnuto, že jediným řešením je pokračovat v hledání solidního zájemce.

Letos na jaře projevila o budovu zájem společnosti Kressida, s.r.o., zastoupená majitelem p. Milanem Jančarem. Tato firma se zabývá sanací vlhkého zdiva a výrobou příslušných materiálů. Za dům nabídla dokonce částku 80.000 Kč. Zastupitelé opět vyhlásili záměr prodeje a uvedená firma byla jediným zájemcem . Za dobrou byla uznána i peněžní nabídka firmy, neboť stavba je na hranici životnosti a případná demolice a úprava pozemků by znamenaly pro obec jen další náklady.

Městečko tedy prodalo budovu uvedené firmě, která zde hodlá vybudovat penzion. Zvažuje rovněž umístění sídla své firmy do naší obce či vytvoření regionální pobočky.  Firma je zavázána termínem, do kterého musí provést kompletní opravu vnějšího pláště (střecha, okna, fasáda), nesmí do provedení rekonstrukce objekt prodat a musí dodržet smluvně specifikovaný architektonický styl objektu. Společně s připravovanou rekonstrukcí budovy pošty (noví majitelé hodlají obnovit styl domu z počátku 19. století), se můžeme těšit, že z dvou nejhorších domů na náměstí budou dvě obdivované dominanty.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#1 | Hana Skrbková | 25. 06. 2008 10:00
konečně nám opravý ten dům hrůzy to bude super ne?*62*