Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Městečko přivítalo nové občánky

18. 11. 2014

Ondřej Josef Stoklasa a Antonín Komárek byli oficiálně uvítáni jako noví Mlázováčci. Slavnostní akt proběhl na obecním úřadě v sobotu 15. listopadu 2014.

Ještě před pár lety se konalo Vítání občánků pravidelně dvakrát ročně a pokaždé se jej účastnilo mnoho rodin. Bohužel, doba babyboomu je pryč a tak jsou nová miminka vítána pouze výjimečně.

Letos byly pozvány rodiny Ondřeje Josefa Stoklasy a Antonína Komárka. Obě se dostavily v silném zastoupení nejbližších. Ceremoniál byl tentokrát poněkud výjimečný. Po deseti letech stál na opačné straně starosta Tomáš Komárek, coby novopečený otec. V předešlých letech nejprve pomáhal s focením události a poté se jako zastupitel podílel přímo. Ze stejného důvodu muselo dojít k výměně na postu fotografa, Blanka Komárková přišla se synem Toníčkem, proto se zdokumentování události ujal Libor Dušek.

Naštěstí ochotných a šikovných lidí je v Mlázovicích dostatek a tak mohlo vše proběhnout bez nejmenších problémů. Nejprve se v obecní kolíbce pohoupal malý Ondra. Terezka, Gábina, Klaudie a Kristýna mu, pod vedením Veroniky Huťové, zazpívaly a zarecitovaly. Zpěvem a hrou na kytaru se přidala také Renata Kubíčková, která zároveň slavností provázela. Ceremoniál vedl místostarosta, pan Aleš Kodydek.

Po tradičním podepsání slavnostní knihy, přípitku a předání kytičky, nastalo čím dál oblíbenější focení. Rodiny obdrží vítanou a cennou vzpomínku v podobě fotografií a malé fotoknihy.

Jako druzí dorazili do zasedací síně Komárkovi. Vítání si také patřičně užili, tentokrát si vyzkoušeli roli rodičů. Obě rodiny, ale i všichni ostatní odcházeli z Radnice s příjemným pocitem a přáním, aby obecní kolíbka příliš dlouho nezahálela.


Fotogalerie: Libor Dušek

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!