Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Městečko přivítalo další nové občánky

05. 07. 2017

Obřadní síň na Radnici městečka Mlázovice patřila v sobotu 1. července 2017 nejmenším. Konalo se tam první letošní Vítání občánků.

Vítání občánků je milá tradice, kterou udržuje většina měst a obcí. Však při dnešním stárnutí populace je každý nový přírůstek radostí nejen pro rodinu, ale i pro celou obec.

Do slavnostně vyzdobené obřadní síně na Radnici městečka byli tentokrát pozváni Beata Čermáková, Stanislav Herbrych a Veronika Komárková. Všechny tři děti doprovodili nejenom rodiče, ale i široké příbuzenstvo, takže o milé i dojemné okamžiky nebyla nouze.

Zvláštní náboj měl ceremoniál zejména pro manžele Komárkovi, kteří se dlouhá léta podílejí na jeho organizaci, a nyní si mohli již podruhé vše užít z druhé strany jako rodiče.

Role obřadníka se opět ujal místostarosta Aleš Kodýdek, na zdárný chod akce dohlížela Iva Kubíčková. Slzy dojetí maminkám a babičkám kapaly při milém vystoupení děvčat Terezky a Gabriely Čeřovských, zpěvem a hrou na kytaru je doprovodila Renata Kyselová. O secvičení pásma se postarala Veronika Huťová.

Nedílnou součástí mlázovského vítání je i ručně psaná a ilustrovaná pamětní kniha, kde má každý vítaný občánek vyčleněnou svou stránku. Její tradice sahá až do 70. let 20. století. Mnozí dnešní rodiče v ní tudíž mohou najít záznam o svém obřadu.

Po přípitku následovalo předání drobných dárků pro miminka a kytice maminkám. Památku na průběh ceremoniálu budou mít rodiny díky fotografiím Mirka Dvořáka, které dostanou od městečka zdarma na DVD spolu s krásnou fotoknihou. V Mlázovicích je každé miminko vítáno samostatně a na každou rodinu je vyčleněno dost času na to, aby se po skončení oficiální části stihlo různé skupinové focení, ale i příjemné popovídání.

Rok 2017 je v Mlázovicích na miminka nebývale úrodný, takže vyřezávaná kolébka se již brzy dočká dalších malých návštěvníků.Foto: Mirek Dvořák

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!