Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Městečko připravuje revitalizace prostranství

22. 10. 2007

Další evropské peníze chtějí Mlázovice získat z regionálního operačního programu Královehradeckého kraje. Připravují projekt na obnovu centrálních částí městečka – náměstí, prostoru pod Radnicí a malého náměstí.

V honu za evropskými dotacemi se chtějí i Mlázovice pokusit získat svůj podíl. Kromě velkého projektu rekonstrukce kanalizace a výstavby čistírny odpadních vod, připravují souběžně i drobnější projekt na revitalizaci veřejných prostranství. Původně byla plánována pouze obnova zeleně, ale vzhledem ke konstrukci dotačního titulu programu ROP, byl projekt rozšířen. V tuto chvíli je hotova projektová dokumentace k části sadových a zahradnických úprav. Všichni zájemci měli možnost se s ní seznámit na veřejných zastupitelstvech a i nadále mají na obecním úřadě.

Nyní se pracuje na vlastní žádosti a na stavebních povoleních. Agendu přípravy žádosti pro městečko zpracovává Centrum evropského projektování Hradec Králové, tedy renomovaná agentura, která je na tuto problematiku specializována. Projekt spočívá, ve jmenovaných částech obce, v rekonstrukci chodníků a obrubníků, výměně veřejného osvětlení, komplexních sadových a parkových úpravách a výměně mobiliáře. Odhadované náklady projektu jsou 3 miliony Kč, spoluúčast městečka by měla být maximálně 450 000Kč. Administrativní příprava je velmi náročná a finančně nákladná.

V případě úspěšného získání projektu by byla realizace rozdělena na dva roky. První rok by patřil stavebním úpravám, ve druhém roce by přišly na řadu úpravy zeleně. Pokud se projekt podaří realizovat, dojde k výraznému zlepšení vzhledu obce, celkové kvality života pro obyvatele i atraktivity pro naše návštěvníky.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!