Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Macnarova ulička se dočkala kompletního vydláždění

27. 10. 2009

Obyvateli často užívaná pěšina spojující ulice Nádražní a Pod Macnarkou, byla v říjnu roku 2009 vydlážděna.Realizace projektu probíhala ve spolupráci s Lázeňským mikroregionem a byla spolufinancována z Programu obnovy venkova Královéhradeckého kraje.

Macnarova ulička, která slouží obyvatelům městečka již několik staletí, zažívala různé etapy své existence. Od úzké cestičky, která byla vyšlapána v hlíně a po které směřovaly kroky někdejších rolníků na přilehlé louky, přes dlouholeté uzavření, až po komfortní, vydlážděný chodník s moderním pouličním osvětlením, nejčastěji využívaný obyvateli jedné z nejnovějších čtvrtí městečka.

Celkové náklady stavby dosáhly částky 135 000 Kč.  84 000 Kč obdržely Mlázovice v rámci dotace z Programu obnovy venkova Královéhradeckého kraje, kterou administroval Lázeňský mikroregion.  Zbylých 56 250 Kč tvořila spoluúčast městečka. Použita byla zámková dlažba BEST Classico s obrubami, stejně jako v jiných úsecích, na kterých dochází k rekonstrukcím chodníku. Stavebníci nezapomněli ani na vybudování bezbariérových nájezdů pro vozíčkáře, cyklisty, rodiče s kočárky či osoby se sníženou hybností.

Důvodů, proč byl k rekonstrukci vybrán právě tento chodník, je několik. K častému užívání ze strany obyvatel, je nutno připočítat úplné vyřešení inženýrských sítí (nepředpokládají se již žádné zemní práce v následujících letech). Uvedený chodník patřil také mezi několik málo v městečku, které ještě nebyly nikdy v minulosti zpevněny.

V souvislosti s rekonstrukcí uličky bylo domluveno s vlastníkem sousedního pozemku, že odstraní kůlnu, která byla v havarijním stavu, a hrozil její pád. Vyřešena byla rovněž otázka stavby oplocení, které si nechal vlastník pozemku vybudovat na své náklady, společně se základem obrubníků tak, aby v budoucnu nedošlo k jejich poškození.

Zadlážděním Macnarovy uličky dochází k výraznému zvýšení bezpečnosti obyvatel městečka při pohybu v jeho ulicích. Další části obce byla vtisknuta nová tvář, která splňuje požadavky funkčnosti a efektního vzhledu.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!