Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Lesní cesta do Kamenska je opět sjízdná

04. 12. 2014

Mlázovické služby provedly rozsáhlou opravu cesty, která byla silně poškozená od lesních mechanismů.

Místy více než půlmetrové koleje, rozsáhlé kaluže, ucpané příkopy. To je stručný popis asi dvousetmetrového úseku obecní cesty směřující na Kamensko. Stav této cesty byl již natolik špatný, že po velkých deštích nebyla schůdná ani pro pěší, natož pro techniku. V podzimních měsících zde uvízly i těžké stroje lesnických firem.

Městečko se proto před koncem roku rozhodlo pro radikální krok. Prostřednictvím své společnosti Mlázovické služby, s.r.o. došlo k její výrazné obnově. Nejprve byly vyřezány náletové dřeviny z odvodňovacích příkopů. Ty se následně dočkaly vyčištění, prohloubení a vymodelování, aby byly plně schopné odvádět vodu kam mají.

Poté těžký bagr strhl rozměklou vrchní vrstvu cesty a obnovil příčné sklony, které jsou důležité pro odvádění deště. Následovalo vyplnění hlubokých kolejí kamenivem a přehrnutí plochy kvalitní štěrkodrtí. V poslední etapě těžký silniční válec zhutnil všechny vrstvy.

Nyní se mohou po opraveném úseku bez obav pohybovat chodci, cyklisté i veškerá vozidla. Z pohledu životnosti bude klíčové, jak se zachovají nasmlouvaní dodavatelé společnosti Lesy České republiky, kteří mnohdy svým neuváženým chováním silně poškozují cestní síť mnoha obcí v okolí. Přeci jenom lesní a polní cesty nejsou stavěny na zátěž 40ti a více tun. Proto je nutné pečlivě zvažovat, při jakém počasí stroje do lesa jezdí. Ale to se, bohužel, většinou neděje. 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!