Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Kritizovaná objížďka přes Mlázovice nepovede

20. 05. 2007

Správa silnic nesehnala potřebné finance na obnovu mostku v Chotči a tak se objížďka, které se hrozila řada obcí, neuskuteční.

Když se v březnu letošního roku objevila informace o plánované uzavírce silnice II. třídy, v úseku Choteč – Lužany, v důsledku opravy silničního mostku, vyvolala v některých obcích doslova paniku. Jednalo se o Choteč, Mlázovice, Konecchlumí a Lužany, tedy obce, přes které měla vést plánovaná objízdná trasa. Některá zastupitelstva, mlázovické nevyjímaje, přijala usnesení v němž vyjádřila svůj odpor proti tomuto záměru. V průběhu dubna bylo rovněž zahájeno správní řízení za účasti referátu dopravy MěÚ Jičín, Správy a údržby silnic, Policie, dotčených obcí, investora a autobusových přepravců. Obce jasně vyjádřily svůj odpor, především z důvodu ohrožení bezpečnosti svých obyvatel a absolutní konstrukční nepřipravenosti vozovek pro uvažované zatížení. Mlázovice rovněž seznámily přítomné se svým negativním stanoviskem. Požadavkem naší obce byl absolutní zákaz nákladní dopravy, písemná garance Krajského úřadu, že dojde po ukončení uzavírky ke kompletní opravě komunikací poničených zvýšeným provozem a dále provedení příslušného vodorovného a svislého dopravního značení na trase. Než však došlo k ukončení zmiňovaného správního řízení, Krajský úřad potvrdil, že dotace s níž na tuto akci počítal, má jiné podmínky, než očekával a proto se plánovaná rekonstrukce konat nebude. Městečko Mlázovice se tak může těšit na nerušené prázdniny.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!