Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Kraj spouští systém Rodinných pasů

20. 07. 2009

Tento projekt by měl trvale zvýhodnit rodiny alespoň s jedním dítětem, na území Královéhradeckého kraje, při návštěvách sportovních, kulturních a dalších akcí. Funguje již na většině území ČR a v Rakousku.

Královéhradecký kraj se jako sedmý v pořadí zapojil do projektu Rodinné pasy, jehož cílem je podpora rodin s dětmi. Základní myšlenkou je vytvoření a realizace systému poskytování slev a výhod rodinám s alespoň jedním dítětem do osmnácti let. Slevy se budou vztahovat jak na volnočasové aktivity – koupaliště, muzea, sportoviště a podobně, tak na spotřební nákupy. Na základě bezplatné registrace je rodině vystavena slevová karta tzv. „Rodinný pas“, kterou se při čerpání služeb prokazuje. Má podobu plastikové věrnostní karty bez elektronického pásku.

Nejedná se o další nevýznamnou kartu v peněžence. Do systému jsou v současné chvíli zapojeny následující kraje: Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský, Ústecký, Pardubický a Vysočina. Slevy lze využívat po celé České republice, na Slovensku i v Dolním Rakousku. Výše poskytované slevy se obvykle pohybuje od 10% do 20%, u příspěvkových organizací krajů a obcí (jako jsou muzea, bazény, galerie, sportoviště atd.) tato sleva činí až 50%.

A jak se lze zaregistrovat? Na webových stránkách www.rodinnepasy.cz, telefonicky na čísle 543 211 254 nebo e-mailem na adrese: hradec@rodinnepasy.cz.  Výše uvedené webové stránky budou informovat rodiny, poskytovatele slev i veřejnost o projektu, ale i o tom, jak lze provést registraci, jaké slevy a kde lze čerpat a další zajímavosti. Prostřednictvím masmédií, informativních letáků a dalšími způsoby budou občané i možní poskytovatelé slev informováni o této novince.

Představitelé kraje věří, že Rodinné pasy poskytnou již brzy rodinám s dětmi výrazné výhody a zároveň pro provozovatele, kteří budou do systému zapojeni, přinesou zvýšené tržby i zajímavou formu propagace.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!