Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Kraj ruší některé autobusové spoje

03. 04. 2008

Ve snaze ušetřit peníze z rozpočtu, inicioval Královehradecký kraj změny v jízdních řádech, které zhorší dopravní obslužnost území. Naše městečko nevyjímaje.

Poslední  březnový týden  jsme obdrželi nepříjemnou informaci o rušení autobusových linek  v Královehradeckém kraji. Krajští zastupitelé pověřili společnost OREDO, která je regionálním organizátorem dopravy a dopravní obslužnosti v Královehradeckém kraji, aby snížila náklady  na veřejnou dopravu a ušetřila finanční prostředky do rozpočtu tohoto územního celku.

Proto  byly   naplánovány redukční změny v jízdních řádech autobusů. Našeho městečka se dotýkají dvě. Zatímco zrušení ranního spoje s odjezdem 4.40h směrem do Jičína příliš nevadí, protože ve 4.55h odjíždí autobus další, doslova pohromou je plánované zrušení „pražáku“ s odjezdem 17.10 z Jičína do Mlázovic. Jedná se o velmi oblíbený a využívaný spoj, jak lidí dojíždějících do zaměstnání, tak studentů a  chalupářů navracejících se v pátek do městečka. Proto jsme vstoupili v jednání se společností OREDO. Jediným řešením, jak linku zachovat je finanční spoluúčast naší obce. Po náročném jednání o vyčíslení ztrátovosti linky, byl s OREDEM domluven způsob výpočtu nákladů. Do  konce roku byla ztráta vyčíslena na 15000 Kč. Další tři tisíce uhradí Šárovcova Lhota, která má na zachování také zájem. 

Autobus spoj tak zůstane zachován a jeho efektivita bude posouzena koncem roku. Zastupitelé městečka však výrazně nesouhlasí s takovým způsobem organizace dopravy, protože dopravní obslužnost území je jedním z hlavních úkolů kraje, nikoliv obcí.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!