Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Kraj opraví silnici z Mlázovic do Šárovcovy Lhoty

17. 05. 2017

Tříkilometrový úsek projde kompletní opravou na podzim letošního roku.

Nekonečné výtluky, propadlé krajnice, voda na vozovce. Defekty všeho druhu trápí řidiče jedoucí po silnici III. třídy Mlázovice – Šárovcova Lhota již několik desetiletí. Poslední souvislá oprava zde proběhla, dle dostupných informací, počátkem 60. let minulého století. Proto není divu, že její aktuální stav je více než špatný. Na vozovku nebyla ani nikdy položená souvislá asfaltová vrstva, ale pouze obalované kamenivo. Tak jak bylo dříve na silnicích nižších tříd zvykem.

Osud této důležité spojnice byl podobný, jako u stovky a tisíců dalších. Nejprve patřila státu, který se o ni příliš nestaral, v roce 2000 přešla do vlastnictví kraje. Deficit na silniční údržbě, který kraje převzaly od státu, nebylo ovšem možné hned odstranit. Naštěstí se v posledních letech objevilo několik možných zdrojů financování oprav regionálních silnic, a tak Královéhradecký kraj začal s masivními investicemi. Díky tomu se dostává i na zmíněný úsek.

Během září a října roku 2017 dojde, při úplné uzavírce, k opravám propadlých krajnic, dorovnání nerovných ploch, vyčištění příkopů, obnově propustků a některých bodů odvodnění a především k pokládce nového asfaltového koberce. Opravovaný úsek začíná v Mlázovicích na křižovatce „Hořické“ s ulicí „V Rybníčkách“ a končí při vjezdu do obce Šárovcova Lhota. Zároveň bude kompletně opraveno prostranství kolem lhotecké autobusové zastávky a odbočka na Mezihoří.

Po dohodě se správou silnic městys Mlázovice opraví přilehlé obruby v Mlázovicích a některé vjezdy na pole a propustky. Lesy České republiky zase zprůchodní propustek pod cestou vedoucí nad Lhotou na hřebeny. Pečlivou přípravou a koordinací všech zainteresovaných subjektů by měla být vytvořena kvalitní stavba, která potěší mnoho motoristů na okrese.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!