Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Kraj opraví silnici do Chotče

15. 08. 2020

Do konce října bude kompletně opravená využívaná spojnice mezi Mlázovicemi a hlavním tahem Špice – Lázně Bělohrad. Kromě nových povrchů dojde k sanaci krajnic, opravám propustků a mostního objektu.

Cesta do Chotče je hojně využívána občany městečka, ať již míří do Jičína, Nové Paky nebo Lázní Bělohradu. Ostatním slouží jako tranzitní spojnice mezi Bělohradskem a Novopackem na straně jedné a Jičínskem a Hořickem na straně druhé. V případě vážnějších dopravních nehod slouží jako alternativní objízdná trasa k R35 v části úseku Konecchlumí – Lužany. V neposlední řadě je součástí autobusové trasy Jičín – Lázně Bělohrad a denně ji využívá kolem 15 spojů. I když se to na první pohled nezdá, jedná se tedy o poměrně důležitou dopravní tepnu v regionu.

Její technický stav se dlouhé roky jen zhoršuje a i když je pracovníky údržby silnic pravidelně opravovaná, celková rekonstrukce se stala prakticky neodkladnou. K zásadnímu zhoršení situace došlo před pár lety, v důsledku opakované mnohaměsíční objížďky, která zde byla vedena kvůli opravě silnice Lužany – Lázně Bělohrad. Tak velkou dopravní zátěž, včetně mnoha neukázněných řidičů nákladních aut, kteří sem nesměli, již cesta nevydržela. Některé úseky jsou nyní v havarijním stavu a řidiči autobusů či zemědělských strojů se bojí jimi projíždět. Pokud se musí míjet s jiným vozidlem, hrozí utržení krajnice a převalení vozidla do příkopu. A to na mnoha místech, kde jsou propadlé krajnice (někde i o 40cm oproti středu vozovky) a také na původní hrázi, která tvoří mostní objekt. Utržené a asfaltem provizorně dolepované kraje nahání hrůzu téměř každému řidiči.

Proto se městečko řadu let intenzivně snažilo, aby Královéhradecký kraj provedl celkovou rekonstrukci této silnice III. třídy. Již před dvěma lety provedla odborná firma diagnostiku technického stavu vozovky a následně kraj přistoupil k přípravě projektu opravy. Zásadní zlom nastal v letošním roce. Akce byla zařazena k realizaci a díky financím ze Státního fondu dopravní infrastruktury můžou být zahájeny tolik očekávané práce.

Stavba proběhne za úplné uzavírky, která by měla začít 1. září 2020. V jejím důsledku dojde k dočasné změně jízdních řádů na lince Jičín – Lázně Bělohrad. Výlukové jízdní řády budou vyvěšeny na zastávkách. Otevření opravené silnice je zatím naplánováno na konec října. Stavbaři provedou odfrézování stávajících vrstev, dojde k sanacím utržených krajnic, opravě „hráze“, opravě propustků, vyčištění příkopů a položení nových asfaltových vrstev. Ještě před zimou se mohou řidiči těšit na pěkné a bezpečné svezení.

 

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!