Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Koupaliště letos nabízí další vylepšení

05. 06. 2014

Na příchod tropických teplot a nával návštěvníků je připravena místní požární nádrž, která na jaře doznala řady drobných vylepšení.

Areál sportovišť s koupalištěm v Podlesí, patří v horkých měsících k vyhledávaným místům aktivního i pasivního odpočinku obyvatel městečka i širokého okolí. Velmi často se proto tato prostranství udržují a zvelebují. Nejinak tomu bylo během letošního jara.

Jako první provedli pracovníci městečka prořezání náletových dřevin, které začaly poškozovat zadní část budovy zázemí a zároveň silně zasahovaly do ochranného pásma blízkého elektrického vedení. Společně s nimi byl odstraněn stařičký živý plot oddělující fotbalové hřiště. Původním záměrem bylo jeho zmlazení, ale při podrobné prohlídce zahradníků bylo zjištěno, že vzhledem k jeho vysokému stupni poškození, je nutné jej vyměnit za nový. Nový pás dřevin obohatil prostranství počátkem března. Velikosti původního porostu by měl dosáhnout za dva roky.

Po dlouhých diskuzích a přípravách se děti dočkaly také nového herního prvku. Ten tvoří dvě houpačky, skluzavka, vyhlídková plošinka a deska s lanem. Od prvních dnů je tato atrakce v obležení nejmenších. Nahradila staré houpačky, které musely být z bezpečnostních důvodů odstraněny na podzim.

Nová je také zábrana oddělující mělkou část nádrže od té hluboké. Místo shnilých prken jsou osazeny plastové profily, které mají mnohonásobně delší životnost. Z podobného materiálu jsou i dvě nové lavičky v areálu. Velmi odolné, nehnijí, nekorodují, mají pevné ukotvení v zemi. Stejně tak pískoviště, které bylo obnoveno loni na jaře.

Městečko vyměnilo i dřevěné hrazení kolem nádrže, které zabraňuje neukázněným motoristům ve špatném parkování a usměrňuje bezpečnější pohyb lidí, především dětí.

Počátkem května provedli mlázovičtí hasiči, společně s několika dobrovolníky, důkladné vyčištění nádrže od bláta a dalších nečistot. Poté ještě následovalo dočištění stěn a dna tlakovou myčkou v režii obce a obnova tmelů dilatačních spár. Vše je před sezónou ještě čistší než v předchozích letech, čemuž vydatně napomáhá nový přítok z roku 2013.

Koupaliště je po provedení série vylepšení a běžné údržby připraveno na sezónu 2014. Městečko se snaží, společně s vydatnou péčí nájemce občerstvení, o udržení atraktivního prostředí pro letní relaxaci.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!