Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Koupaliště je připraveno na letní sezónu

06. 06. 2011

Koncem dubna došlo k vypuštění nádrže a jejímu vyčištění. Květen byl ve znamení záručních oprav, dodláždění břehu i nečekaného dalšího čištění po průtrži mračen.

Po vypuštění a vyčištění koupaliště bylo zjištěno, že na některých místech opadává stěrka, která byla provedena v loňském roce, jako krycí ochranná a vyhlazovací vrstva, v rámci kompletní rekonstrukce nádrže. Protože jsou uvedené práce stále ještě v záruce, provedli pracovníci firmy STAVO MB jejich záruční opravu. Opět švýcarským systém SIKA odstranili drobné nedodělky z předchozích oprav. 

Protože uvedené stavební materiály vyžadují  technologické přestávky, začalo se koupaliště napouštět až týden před koncem května (řada občanů se dotazovala, proč se na nádrži nic neděje a nenapouští se). 

Dále, podle plánu, byla dodlážděna poslední strana koupaliště (směrem ke kurtům). V loňském roce již nezbývaly finanční prostředky, proto byla tato část odložena na rok 2011. Díky tomu byly odstraněny všechny nerovnosti, které hrozili úrazem, do nádrže již nebude vtékat povrchová dešťová voda a lépe se také použije traktůrek při sekání trávy. 

Před sezónou prošlo rovněž revizí nerezové zábradlí. Po zkušenostech z loňského roku došlo k jeho překotvení, za použití speciálního materiálu. Totéž bylo provedeno u žebříku ke skákacímu prknu. 

Obnovy v záruce se dočkal i modrý nátěr v části, která je nad vodou (po provedených opravách stěrek). Bohužel vysoký obsah vodního kamene, který se usazuje na stěnách nedává šanci zachovat modrou barvu nádrže i pod vodou na delší čas. 

Koupaliště se již z větší části napustilo, ale přívalový déšť, který zasáhl městečko první červnový den, během několika minut způsobil, že muselo být opětovně vypuštěno. Hasiči bleskově provedli jeho další vyčištění. 

Dnes se již znovu napouští a zároveň je prováděna chemická úprava vody. Je tak připraveno pro návštěvníky a nezbývá doufat, že jim bude přát i letošní počasí.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!