Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Koupaliště čeká generální rekonstrukce

02. 04. 2009

Městečko obdrží dotaci 500 000 Kč z Programu obnovy venkova Královéhradeckého kraje a provede rozsáhlou rekonstrukci požární nádrže (koupaliště), která je v havarijním stavu.

Současná požární nádrž byla prakticky kompletně vybudována v roce 1993. Bohužel tehdejší stavební firma hrubě nedodržela technologické postupy a použila nevhodný materiál a proto je nyní, relativně za krátkou dobu, nutná zásadní obnova. Boky nádrže se na několika místech vyvalily ven, vrchní část je téměř po celém obvodu popraskaná a oddělená od bočnic, dno je na mnoha místech poškozené, v nádrži nalezneme desítky trhlin, chybí zde dilatační spáry, jsou poškozené přístupové schůdky, povrch nádrže je silně zvětralý a dochází k výrazné erozi betonu. Nádrži také chybí ochranný nátěr.

Proto se Mlázovice přihlásily s projektem Rekonstrukce požární nádrže do letošní výzvy Programu obnovy venkova Královéhradeckého kraje. A uspěly. Městečko obdrží z tohoto dotačního titulu výraznou částku 500 000 Kč. Dalších 500 000 přidá ze svého a během letošního roku dojde k provedení stavebních prací. Buď budou provedeny během jara, nebo až na podzim tak, aby nebyla narušena prázdninová sezóna koupaliště.

Kromě výše popisovaných defektů nádrže, dojde k závěrečnému vytmelení celého povrchu ve světle modrém provedení, které plně nahradí kompletní nátěr nádrže a má mnohem větší životnost. Pro veškeré práce bude navržena speciální technologie využívající nejmodernější materiály, které jsou určeny právě pro takovéto typy použití (pod vodu, v malých vrstvách, na starý povrch, mrazuvzdorné, elastické). Opraveny budou také napouštěcí a vypouštěcí ventily. Právě kvůli plánovaným opravám museli letos místní hasiči a dobrovolníci provést vyčištění koupaliště první dubnový den.

I přes vysokou dotaci se jedná o velmi nákladný projekt. Jeho realizace je však nutná, vzhledem ke stávajícímu havarijnímu stavu. Pokud by nedošlo do pěti let k této rekonstrukci, podle vyjádření stavebních odborníků by již oprava nebyla možná a jedinou možností by byla výstavba nové nádrže.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#1 | Hana Skrbková | 18. 04. 2009 18:49
Je fajn že se konečně koupaliště dočkalo opravy*4*