Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Koupaliště čeká generální rekonstrukce

02. 04. 2009

Městečko obdrží dotaci 500 000 Kč z Programu obnovy venkova Královéhradeckého kraje a provede rozsáhlou rekonstrukci požární nádrže (koupaliště), která je v havarijním stavu.

Současná požární nádrž byla prakticky kompletně vybudována v roce 1993. Bohužel tehdejší stavební firma hrubě nedodržela technologické postupy a použila nevhodný materiál a proto je nyní, relativně za krátkou dobu, nutná zásadní obnova. Boky nádrže se na několika místech vyvalily ven, vrchní část je téměř po celém obvodu popraskaná a oddělená od bočnic, dno je na mnoha místech poškozené, v nádrži nalezneme desítky trhlin, chybí zde dilatační spáry, jsou poškozené přístupové schůdky, povrch nádrže je silně zvětralý a dochází k výrazné erozi betonu. Nádrži také chybí ochranný nátěr.

Proto se Mlázovice přihlásily s projektem Rekonstrukce požární nádrže do letošní výzvy Programu obnovy venkova Královéhradeckého kraje. A uspěly. Městečko obdrží z tohoto dotačního titulu výraznou částku 500 000 Kč. Dalších 500 000 přidá ze svého a během letošního roku dojde k provedení stavebních prací. Buď budou provedeny během jara, nebo až na podzim tak, aby nebyla narušena prázdninová sezóna koupaliště.

Kromě výše popisovaných defektů nádrže, dojde k závěrečnému vytmelení celého povrchu ve světle modrém provedení, které plně nahradí kompletní nátěr nádrže a má mnohem větší životnost. Pro veškeré práce bude navržena speciální technologie využívající nejmodernější materiály, které jsou určeny právě pro takovéto typy použití (pod vodu, v malých vrstvách, na starý povrch, mrazuvzdorné, elastické). Opraveny budou také napouštěcí a vypouštěcí ventily. Právě kvůli plánovaným opravám museli letos místní hasiči a dobrovolníci provést vyčištění koupaliště první dubnový den.

I přes vysokou dotaci se jedná o velmi nákladný projekt. Jeho realizace je však nutná, vzhledem ke stávajícímu havarijnímu stavu. Pokud by nedošlo do pěti let k této rekonstrukci, podle vyjádření stavebních odborníků by již oprava nebyla možná a jedinou možností by byla výstavba nové nádrže.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#1 | Hana Skrbková | 18. 04. 2009 18:49
Je fajn že se konečně koupaliště dočkalo opravy*4*