Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Konec řádění vlaštovek na budově Radnice

22. 10. 2008

Instalace speciální sítě proti hnízdění ptactva na budovách ochrání mlázovickou Radnici před častými škodami na fasádě.

Rok co rok se objevovaly desítky vlaštovčích hnízd pod římsou na budově Radnice. Obrovské množství trusu znečišťovalo fasádu, okna, parapety a chodník kolem budovy. Po dokonalém úklidu se vše vrátilo do neuspokojivého stavu za pár hodin.

Proto městečko usilovně hledalo řešení, které by řádění ptáků na Radnici zamezilo. Ani řada konzultací s památkáři a restaurátory nevedla k nalezení vhodné metody. Buď byla nabízená řešení příliš drahá anebo nebyla v našich podmínkách použitelná. Zásadní požadavek však zněl, že nesmí dojít ke změně vzhledu dominantní budovy na náměstí.

Po více než ročním hledání se nám podařilo získat kontakt na německého výrobce speciálních sítí, které jsou určeny pro tyto účely.  Sítě jsou lehké, levné, s různými velikostmi ok, mají UV filtr proti poškození sluncem, dlouhou životnost a především volitelnou barvu materiálu, takže se dají přizpůsobit budově tak,  aby vůbec nenarušovaly architektonický výraz stavby.

V průběhu října došlo k instalaci sítí na římsu pod střechou. Vlaštovky si musí příští jaro najít jiné hnízdiště a nebudou již ničit budovu Radnice ani hyzdit její okolí.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!