Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Konec klopýtání u bytovek

14. 08. 2023

Městečko provedlo rekonstrukci chodníků podél bytových domů Na Ohrádce.

Dlouhé roky čekali obyvatelé lokality „Na Ohrádce“ na nové chodníky. Původní, ze 70. let minulého století, již dávno dosloužily. Dlaždice byly popraskané, různě se pohybovaly v nestabilním podloží a své stopy zanechaly také mnohé, v minulosti provedené výkopy.

S opravami se muselo počkat na dořešení stavu inženýrských sítí. V místě prováděla kabelizaci svých rozvodů společnost ČEZ, společně s ní pokládala obec nová vedení pro veřejné osvětlení a rozhlas. Na závěr byla provedena kompletní obnova vodovodního řádu a přípojek pro obě bytovky.

Teprve poté mohlo městečko přistoupit k zásadní rekonstrukci chodníků. Stávající plochy byly odstraněny, byla položena nová, stabilnější konstrukce a chodníky rozšířeny. Nynější zámková dlažba s betonovou stabilizací umožňuje krátkodobý vjezd vozidel až před jednotlivé vchody, čímž usnadňuje zásahy Integrovaného záchranného systému (především sanitek), ale také mnohých řemeslníků či stěhujících se nájemníků. Na tomto místě je třeba podotknout, že vše bude také záviset na ohleduplnosti motoristů, kteří nesmějí parkovat svá vozidla na krajích zadlážděných ploch. Aby bylo možné až k vchodům zajet.

Rekonstrukcí přístupových chodníků úpravy prostranství nekončí. V dalším plánu obce je dořešení parkovacích stání tak, aby bylo možné v lokalitě zaparkovat dostatečný počet osobních vozidel a to bez snižování průjezdnosti přilehlých komunikací či parkování na chodnících. Úpravou projde také obslužná komunikace a okolní zeleň. Vše bude záležet na finančních prostředcích městečka a také na realizaci úprav zevního pláště obecní bytovky, které se momentálně projektují a připravuje se žádost o dotační podporu.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!