Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Kolébka uvítala další občánky městečka

25. 11. 2013

V sobotu 23. listopadu 2013 se konalo v obřadní síni městečka Mlázovice „Vítání občánků“.

Snad každé Vítání občánků má nějakou zvláštnost, svoje specifikum. Tentokrát byly všechny děti druhorozené a navíc se všem třem rodinám podařilo, že mají doma páreček. Slavnostně uvítáni panem místostarostou Alešem Kodydkem byli tentokrát tři noví občánci, Stelinka Hrádková, Anežka Nováková a Šimonek Kais.

Všechna miminka obřad absolvovala v dobré náladě, žádné neplakalo, většinu času spinkala v kolébce, nebo krásně pózovala v maminčině náručí při fotografování. Jak už bývá v Mlázovicích dobrým zvykem, vítání se provádí pro každou rodinu zvlášť a neúčastní se ho jenom rodiče dětí, ale i široká rodina. Právě pro babičky a dědečky to bývá dojemný zážitek a krásná vzpomínka i díky fotografiím Blanky Komárkové, které dostane každá rodina v elektronické podobě a také upomínkovou fotoknihu, jako dodatečný dárek od městečka.

Vítání občánků připravuje v Mlázovicích již několik jet stejná skupina, takže vše běželo podle tradičního, osvědčeného scénáře. Nejprve paní Iva Kubíčková rodiny uvítá a představí obřadníkovi, který následně pronese slavnostní řeč, po ní se rodiče a svědci zapíšou do pamětní ručně malované kroniky, kterou v současné době ilustruje a píše paní Dana Janušová. Následuje přípitek a předání malých dárečků a květin, kterého se tradičně účastní i starosta městečka pan Tomáš Komárek.

Velký potlesk a uznání vzbuzovalo u přítomných vystoupení místních děvčátek Terezky a Gabči Čeřovských, Klaudinky Robové a Kristýnky Frošové, které si pod vedením Veroniky Huťové připravily pásmo básniček a písniček, Kristýnka dokonce zahrála i na flétničku. Hrou na kytaru a zpěvem vše krásně doplnila také Renáta Kubíčková.

Velice příjemné dopoledne uteklo jako voda. Pozvané rodiny odcházely slavnostně naladěné a představitelé městečka se již těší na další setkání s novými občánky.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!